2022-01-11 11:27
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS Zenbook 14X OLED Space Edition

Obrazek ASUS Zenbook 14X OLED Space Edition

Firma ASUS zapowiedziała kolejną linię nowatorskich laptopów. Jest nią ekskluzywny model Zenbook 14X OLED Space Edition, który jest prestiżową wersją specjalnie stworzoną dla uczczenia 25 rocznicy użycia laptopa ASUS P6300 w trwającej 600 dni misji w przestrzeni kosmicznej, co odzwierciedla ducha marki ASUS – „W poszukiwaniu niezwykłości”. Zenbook 14X OLED Space Edition wyróżnia się unikalnym wzornictwem o tematyce kosmicznej i wykończeniem w specjalnym kolorze Zero-G Titanium, celebrując najważniejszy kamień milowy w historii laptopów ASUS i zachęcając użytkowników do rozpoczęcia podróży pełnej odkryć i pokonywania granic.Ekskluzywną cechą modelu Space Edition jest futurystyczne rozwiązanie ZenVision, 3.5-calowy dodatkowy wyświetlacz OLED zainstalowany po zewnętrznej stronie pokrywy, który może wyświetlać spersonalizowane wiadomości i animacje. Laptop Space Edition został skonstruowany pod kątem wytrzymania rygorów podróży kosmicznych i jest zgodny z wyjątkowo wymagającymi amerykańskimi protokołami testowymi systemów do lotów kosmicznych (SMC-S-016A). Dzięki temu wytrzymuje pracę w ekstremalnych temperaturach (-24 do 61°C), a także jest odporny wibracje (20–2000 Hz).

Ten nieziemski laptop został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałej wydajności i w maksymalnej konfiguracji jest napędzany procesorem 12. generacji Intel Core i9 z serii H, układem graficznym Intel Iris Xe, 32 GB pamięci RAM, a ponadto oferuje połączenia SSD PCIe 4.0 x4 i Intel Wi-Fi 6E. Ekspansywny ekran dotykowy 16:10 2,8K 90 Hz OLED HDR z certyfikatem PANTONE zapewnia niesamowicie realistyczny obraz z certyfikacją DisplayHDR True Black 500, oferując 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i certyfikację TÜV Rheinland w zakresie ochrony oczu.

Ceny nie podano.

ASUS Zenbook 14X OLED Space Edition

ASUS Zenbook 14X OLED Space Edition

ASUS Zenbook 14X OLED Space Edition

Źródło: Info Prasowe / ASUSKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.