2019-12-27 16:47
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

Obrazek INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

“Battlefield V”, “Assassin’s Creed: Odyssey” czy “Metro: Exodus” - to tylko kilka gier, do których, jeśli chcemy bawić się w rozdzielczości 4K, musimy być odpowiednio przygotowani. I nie chodzi o nastrój, wiedzę na temat gry czy tzw. skilla. Chodzi o odpowiedni sprzęt (chociaż wszystko powyższe też się przyda). Potrzebujemy bardzo wydajnej karty graficznej - ta ma znaczenie większe nawet niż CPU. Może zamiast wybierać model z tradycyjnym systemem odprowadzania ciepła warto sięgnąć po chłodzenie wodne? INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite to jedna z nielicznych kart wyposażonych w fabryczne chłodzenie wodne - dopracowane przez inżynierów firmy z Hong Kongu, może swobodnie uchodzić za bardziej pewne niż montowane samodzielnie.Model ten wykorzystuje wszystkie dobrodziejstwa nowej generacji kart graficznych Turing, a konkretnie odświeżonej serii NVIDIA GeForce RTX Super. Zastosowany tu GPU znakomicie radzi sobie z wymagającymi grami, nawet jeśli mamy uruchomiony tryb śledzenia promieni. 

INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite korzysta przy tym z chłodzenia iChill Frostbite. Efekty jego zastosowania są więcej niż tylko dostrzegalne. Jak podaje producent, w tych samych zadaniach, w których referencyjny GeForce RTX 2080 Super nagrzewa się do 83 stopni, chłodzona cieczą karta INNO3D rozgrzewa się jedynie do 65 stopni - wartości spotykanej raczej w kartach klasy niskiej niż w gamingowym high-endzie. To oczywiście daje dwie możliwości - albo karta pozostanie chłodna i cicha, albo z chłodzącego potencjału tego modelu wyciśniemy nieco więcej - podkręcając GPU. Dobrze jest mieć taki wybór.

Karta INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite kosztuje około 3500 PLN.


Specyfikacja:
• Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1845
• Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, 
• Ilość pamięci RAM: 8 GB
• Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
• Interfejs pamięci: 256-bit
• Przepustowość pamięci: 15,5 Gbps
• CUDA: 3072
• Rekomendowana moc zasilacza: 650 W 
• Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
• Długość karty [mm]: 265 
• Wysokość karty [mm: 135 

INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

INNO3D GeForce RTX 2080 Super iChill Frostbite

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  “Battlefield V”, “Assassin’s Creed: Odyssey” czy “Metro: Exodus” - to tylko kilka gier, do których, jeśli chcemy bawić się w rozdzielczości 4K, musimy być odpowiednio przygotowani.


  Problem w tym, że 2080 super jest za słaby do 4k. Wiem z własnego doświadczenia w BF5. Dobicie do choćby stabilnych 60 fps wymaga sporego zejścia z detalami i efektami.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Zaraz za słaby... To tylko kwestia ilości. Dwa już nie będą za słabe. :silly: :-PKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.