2018-02-09 12:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Obrazek Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1 to czterozatokowa, zewnętrzna obudowa JBOD na 2.5 i 3.5-calowe dyski z SuperSpeed USB 3.0 i interfejsem eSATA. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy potrzebują dużej powierzchni przechowywania danych i najwyższej jakości wykonania. USB 3.0 z obsługą UASP zwiększa prędkość przesyłania danych lub renderowania dużych plików podczas dostępu do czterech pojedynczych napędów. Urządzenie oferuje zarówno USB 3.0, jak i interfejs eSATA UASP. Funkcja UASP znacznie zwiększa prędkość transferu interfejsu USB 3.0 (wymagane jest wsparcie UASP dla hosta). USB 3.0 pozwala na indywidualny dostęp do dysków i jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 – najpopularniejszym interfejsem używanym do wielu celów.To sprawia, że ICYCube jest doskonałą obudową dla różnych konfiguracji, takich jak: archiwa, biblioteki multimedialne, DAS, NAS, zewnętrzne pamięci serwera, narzędzie transferu danych IT i więcej. Z interfejsem USB 3.0 możesz błyskawicznie transferować dane dla wszelkich zastosowań wymagających dużego transferu danych na co dzień. Ta niewielka obudowa może pomieścić nawet 40 TB na dyskach o największej pojemności (10 TB), które dają wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich zastosowań.

Nowe tace EZ-Tray zapewniają najlepszą kompatybilność dla 2,5” i 3,5” HDD/SSD o każdej wysokości, począwszy od szybkiego 2,5” SSD SATA III po 3,5” 10 TB HDD SATA. Instalacja napędu jest prosta – umieść dysk w tacy, wyrównując otwory na śruby, umieść w nich dołączone wkręty i gotowe! Jeśli masz więcej niż cztery dyski, zawsze możesz zakupić dodatkowe tacki. Poza tym dzięki funkcji hot-swap możesz szybko wymienić dyski, więc nie musisz wcześniej wyłączać komputera, co oszczędza cenny czas (uwaga: host USB odświeży się podczas wymiany dysków za pomocą USB). System wymiennych tac jest idealny dla pracowników mediów, gdyż można łatwo wymieniać 2,5” i 3,5” dyski i umieścić je w innej obudowie wpierającej system EZ-Tray. Z drugiej strony profesjonaliści IT mogą również skorzystać z wymiennych tac, dzięki którym mogą wymieniać napędy dla tworzenia kopii zapasowych OS lub klonować wiele dysków na raz.

ICYCube został wyposażony w 80-milimetrowy, łatwy w konserwacji wentylator. Wystarczy wyjąć wentylator i zdmuchnąć lub przetrzeć z kurzu i umieścić z powrotem. W obudowie zaimplementowano również przełącznik prędkości wentylatora, który pozwala na wybór prędkości obracania i regulowania poziomu hałasu. Inteligentne chłodzenie określa temperaturę dysków oraz dostosowuje prędkość obracania się wentylatora.

Icy Dock posiada 3-letnią gwarancję, która daje Ci poczucie spokoju i pewności na najbliższe lata. Cena około 799 PLN.
Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Icy Dock ICYCube MB561U4S-4SB R1

Źródło: Info Prasowe / Icy DockKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.