2023-09-13 10:51
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Infinix prezentuje innowacyjną technologię 3D Lighting Leather

Obrazek Infinix prezentuje innowacyjną technologię 3D Lighting Leather

3D Lighting Leather jest pierwszym na rynku materiałem z syntetycznej skóry przepuszczającym światło. W połączeniu z podświetleniem LED pozwala na uzyskanie efektów świetlnych na skórzanej obudowie smartfona. Technologia zadebiutuje wkrótce w limitowanej edycji Infinix NOTE 30 VIP. Innowacyjność technologii 3D Lighting Leather opiera się na autorskiej metodzie poprawy transmisji światła przez nieprzezroczysty materiał, przy jednoczesnym zachowaniu jego wyglądu i faktury. Nałożenie tego materiału na system oświetlenia LED pozwala uzyskać intrygujący efekt światła przenikającego przez syntetyczną skórę. Po wyłączeniu diody LED pozostają niewidoczne. Oświetlenie można zsynchronizować z efektami dźwiękowymi powiadomień, połączeń, muzyki czy innych multimediów.Skóra syntetyczna ma kilka zalet, takich jak delikatna faktura, elastyczność i smukły profil, które czynią ją idealnym materiałem na obudowy smartfonów. Opracowanie technologii 3D Lighting Leather wiązało się z kilkoma wyzwaniami dla zespołu badawczo-rozwojowego Infinix. Udało się rozwiązać trzy podstawowe kwestie: ukrycie mechanizmu oświetlenia LED pod materiałem skórzanym, zwiększenie zdolności przepuszczania światła przez materiał i zapewnienie jego elastyczności. Nowy materiał składa się z czterech warstw: półprzezroczystej skóry TPU, przezroczystego włókna szklanego, odpornej na światło farby i folii światłowodowej (LGF). Diody LED zostały umieszczone na krawędziach obudowy. W procesie produkcji udało się również zmienić temperaturę topnienia skóry syntetycznej, zwiększając jej plastyczność i ułatwiając jej tłoczenie.

Szczegółowe informacje na temat limitowanej edycji smartfona Infinix NOTE 30 VIP z obudową wykonaną w technologii 3D Lightning Leather przekażemy wkrótce.
Infinix prezentuje innowacyjną technologię 3D Lighting Leather

Infinix prezentuje innowacyjną technologię 3D Lighting Leather

Źródło: Info Prasowe - InfinixKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.