2011-05-08 21:58
Autor: Mirosław Langer (lami)
19

Intel Z68 od GIGABYTE

Obrazek Intel Z68 od GIGABYTE

Świat pędzi do przodu w dzikiej pogoni za nowościami. Lepsze jest wrogiem dobrego i po niedawnej premierze platformy LGA1155 z chipsetami P67 i H67 mamy kolejną światową premierę. Chipset Z68 firmy Intel ma dzisiaj swój debiut, zapraszam do recenzji najnowszej płyty głównej GA-Z68X-UD4-B3 zbudowanej na tym chipsecie.
Firma GIGABYTE od lat zapewnia platformy dla każdego, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Również dzisiaj Gigabyte nie zawodzi i wprowadza do sprzedaży najnowszą rodzinę płyt głównych z chipsetem Intel Z68. Zapraszam do lektury

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  czyli około 5 miesięcy po premierze nowych procków intel udostępnił pełno wartościowy chipset do płyt głównych
  chipsety H67 i P67 można traktować więc jako produkty wybrakowane

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @zawias

  Poprzednia platforma LGA 1156 też były podzielona na P55, H55 i H57 ale nikt nie łączył tych chipsetów. Pisanie o wybrakach jest chyba przesadą

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  no może trochę , ale skoro grafika jest wbudowana w procek to powinna być możliwość skorzystania z niej na każdej płycie a nie żebym był zmuszony do wyboru między OC a zintegrowaną grafą

  a tak ogólnie to jestem rozczarowany trybem Lucid Virtu, który nie wyłańcza grafiki całkowicie tylko przechodzi w tryb oszczędny i raczej więcej szkody niż pożytku

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @zawias

  Intel prowadzi taką politykę i wymielił sobie strategię rynkową oparta o technologię, którą wytwarza AMD ma z kolei inne podejście ale generalnie przyglądając się obu producentom nie widzę różnicy, liczy się kasa .

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Bez sensu jest wstawienie na jeden wykres z aplikacji 3D, zestawów opartych o różne karty graficzne (nawet jeśli autor o tym wspomina). Poza tym czytanie wykresów z Sandry przyprawia o mdłości.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @Radier

  A co według ciebie autor miał zrobić skoro nie ma bazy porównawczej. Co do Sandry to całkowicie nie mam pojęcia o co ci chodzi

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Fajna recka, przyjemnie się czytało ale faktycznie... wykresy z wydajnością GPU mylące - wiem, że to z braku-laku ale może dało się jakoś inaczej wybrnąć z tego?! ;)

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Zgadzam się z tobą wybrakowanym płytom już podziękujemy

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  a ja dzisiaj dopiero dostelem w koncu moja p67 z b3

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  Pierwszych kilka stron testu to istna reklama Gigabyta. Przydałby się procek w wersji " K " bo inaczej testy OC nie mają praktycznie sensu.

  Generalnie test mocno średni, ani słowa o kodeku dźwiękowym jaki został zastosowany na płycie, tak samo jeśli chodzi o zintegrowaną kartę sieciową o testach tych podzespołów niewspominająca. Przydałoby się coś więcej napisać o ergonomii i rozmieszczeniu elementów na płycie.

 11. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @D@nielo

  Wiele rzeczy by się przydało testerom, niestety skoro ich nie ma to nie dlatego, że nam się nie chce ich mieć.

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @D@nielo

  Nie wiem czy już czytałeś, jak nie to [LINK]

  Poza GB, jest Asus i MSI, które mają już wyjścia video.

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @D@nielo

  Każda recenzja jest reklamą firmy dającej sprzęt, czyli klasyczny PR. Już wałkowaliśmy to zagadnienie wielokrotnie. Co do testów i opisy umieszczonych podzespołów to przecież jest specyfikacja i tam pisze jaki kodek zastosowano na płycie głównej ALC889 Audio czyli znany od lat stały dostawca. Biorąc pod uwagę skromny przedział czasowy, czyli od poniedziałkowego popołudnia do dzisiejszego poranka to przeprowadzenie testów i napisanie tej recenzji siłą nasze całej redakcji testującej płyty główne czyli Ja i......Ja to chyba nie jest tak tragicznie.

 14. Avatar nic wiadomość nic
  @D@nielo

  Chyba po prostu za dużo od was wymagam. Trochę szkoda po testy kart graficznych są bardzo dobre.

 15. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @D@nielo

  Po prostu staramy się robić co w naszej mocy mimo bardzo skromnych możliwości kadrowych i finansowych. Wielu rzeczy nam brakuje i wielu się nie da zrobić ale mimo to działamy i staramy się, żeby na światowe premiery coś się u nas zawsze działo.
  Wiem, że w wielu dziedzinach można by lepiej i więcej i jeśli będziemy mieć takie możliwości to będziemy się starali aby było lepiej i więcej.

 16. Avatar nic wiadomość nic
  @D@nielo

  Tak, test karty sieciowej to podstawa... Plus jeszcze brakuje dokładnie zmierzonej siły jaka konieczna jest do wyciągnięcia wtyczki z gniazda USB i opisanego dokładnie (min. 2000 znaków) każdego elementu wlutowanego w płytę. Bądź poważny...

  Natomiast mam jedną uwage do autora:
  "Wady:
  • Brak pracy dwóch kart graficznych PCIe 2x16"
  Brak pracy? Serio? Może zamiast tego ładniej było by po prostu: "Tylko jeden slot PCIe x16 pracuje z pełną przepustowością"?

 17. Avatar nic wiadomość nic
  @zawias

  Teraz tak będzie . Najpierw proc potem za klika miesięcy chipset co już będzie udostępniał większość możliwości proca. Klient musi powoli dojrzewać do udogodnień i coraz wyższej ceny za dodawanie tego co jesszcze nie ma. Jakby od razu dostał wszystko to by nie docenił a tak mamy genialną metodę motywacji do dodatkowego wydojenia klienta z kasy małymi kroczkami.

 18. Avatar nic wiadomość nic
  @PolishFactor

  albo przestać gonić za nowością
  C2D w 99% nadal wystarcza

 19. Avatar nic wiadomość nic
  @koradon

  To się zgadza. Ja mojego i7 860 muszę obciążyć benchmarkiem, żeby wycisnąć z niego 100%, żadne zadanie 'real life' nie jest w stanie sprawić, że przekroczyl 50% :)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.