2022-01-12 13:35
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

LG - najnowszy system IVI w Mercedes-Benz EQS

Obrazek LG - najnowszy system IVI w Mercedes-Benz EQS

Centralnym elementem wyposażenia limuzyny elektrycznej Mercedes-Benz EQS z 2022 r. będzie najnowszy system IVI firmy LG Electronics (LG) z wbudowanym w ekran MBUX Hyperscreen wyświetlaczem Pillar to Pillar (P2P) rozciągającym się na całą szerokość deski rozdzielczej. Unikalna koncepcja wnętrza i rewolucyjny interfejs człowiek-maszyna w pierwszym luksusowym samochodzie elektrycznym firmy Mercedes-Benz AG podkreślają futurystyczne trendy w projektowaniu pojazdów elektrycznych i ukazują wizję przyszłej mobilności. Zaprezentowany przez Mercedes-Benz AG po raz pierwszy na targach CES 2021 wyświetlacz MBUX Hyperscreen składa się z trzech ekranów, w tym wyświetlacza ciekłokrystalicznego, zestawu wskaźników (ICD) oraz dwóch wyświetlaczy OLED: wyświetlacza centralnego (CID) i wyświetlacza pasażera (CDD) pod osłoną ze szkła zespolonego, która nadaje im wygląd jednego wyświetlacza.Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii wyświetlaczy OLED z tworzywa sztucznego (P-OLED) system inforozrywki w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS wyświetla wyraźne, ostre obrazy oraz teksty, a wąskie ramki bez fizycznych pokręteł oferują pasażerom intuicyjny interfejs z wyrafinowaną technologią dotykową zapewniający duży komfort i intuicyjność obsługi.

System IVI firmy LG został zaprojektowany, aby spełnić wymagania Mercedes-Benz AG w kwestii zakrzywionego, panoramicznego kształtu wymaganego w tej niezwykle eleganckiej limuzynie. Instytut Badawczy Inżynierii Produkcji firmy LG, którego zadaniem jest zapewnienie wiedzy specjalistycznej w zakresie elementów wyposażenia i materiałów, a także zaawansowanych technik produkcji, opracował podstawowe technologie zastosowane w wyświetlaczu: formowanie zakrzywionego szkła, obróbkę powierzchni i klejenie zakrzywionego wyświetlacza.

Współpracując ściśle ze sobą, inżynierowie LG i Mercedes-Benz AG wynoszą wyświetlacze samochodowe, takie jak zestawy wskaźników i systemy nawigacyjne, na nowy poziom, zapewniając kierowcom i pasażerom większą wygodę i kontrolę nad ich doświadczeniami podczas jazdy. System IVI w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS zwiększa nie tylko łatwość obsługi, ale także bezpieczeństwo, wykorzystując nowe technologie, które znacznie przekraczają minimalne standardy w przypadku zderzeń czołowych i kolizji.

LG - najnowszy system IVI w Mercedes-Benz EQS

Źródło: Info Prasowe / LGKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.