2017-04-18 17:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

MSI - Nowe Radeony serii RX500

Obrazek MSI - Nowe Radeony serii RX500

MSI z dumą przedstawia nową rodzinę kart graficznych bazujących na udoskonalonej architekturze Polaris firmy AMD. Nowe modele kart z serii Radeon RX 580 GAMING X +, Radeon RX 580 GAMING X i Radeon RX 570 GAMING X wyposażono w wyjątkowo wydajny system chłodzenia TWIN FROZR VI. Pozwala on utrzymać wykonany w 14-nanometrym procesie technologicznym wykorzystującym tranzystory FinFET układ graficzny, w dużo niższej temperaturze niż kiedykolwiek wcześniej. Znacznie niższa temperatura pracy układu pozwoliła zwiększyć prędkości taktowania rdzenia i pamięci, dzięki czemu zapewniono większą wydajność w grach. Przyciągające wzrok, znane już dobrze wcześniej kształty systemu chłodzenia Twin Frozr podkreślono, wykorzystując ułożone w pierścień ognisto-czerwone diody, które jasno świecą przez specjalną osłaniającą radiator pokrywę.Umieszczone na górnej krawędzi karty gamingowe logo smoka MSI, podświetlone zostało diodami LED RGB. Kolor oświetlenia logotypu można wybrać spośród liczącej 16.8 mln palety barw w taki sposób, aby pasował do nastroju gracza lub pozostałych elementów komputera.

Zupełnie nowa, specjalnie opracowana konstrukcja płytki drukowanej korzysta z komponentów czwartej klasy militarnej (Military Class 4), dzięki czemu pozwala zwiększyć potencjał karty związany z jej podkręcaniem i w ten sposób toruje drogę do osiągnięcia maksimum jej wydajnościowych możliwości. Klasyczny, matowy, metalowy czarny stelaż (tzw. backplate) zapewnia gamingowym kartom z serii RX 580 nie tylko lepszą wytrzymałość mechaniczną, ale nadaje im również eleganckiego wyglądu.

System chłodzący TWIN FROZR VI firmy MSI podnosi w znaczący sposób poprzeczkę związaną z konstrukcją wykorzystywanych w kartach graficznych powietrznych systemów chłodzenia. TORX 2.0 jest udoskonaloną wersją opatentowanej technologii wentylatorów TORX, dzięki której wentylator jest w stanie wytworzyć większe o 22% ciśnienie tłoczonego powietrza i w ten sposób zwiększyć wydajności chłodzenia, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Nowe wentylatory wyposażono w dwurzędowe łożyska kulkowe po to, aby zapewnić długotrwałą, płynną i cichą pracę. Połączone z ogromnym radiatorem 8-milimetrowe, miedziane ciepłowody charakteryzują się u swojej podstawy kwadratowym przekrojem, dzięki czemu w optymalny sposób odprowadzają ciepło z niklowanej, litej miedzianej płytki bazowej, która styka się z chłodzonym układem. Ciepłowody, w połączeniu z najwyższej jakości pastą termoprzewodzącą, zaaplikowaną na powierzchni chipa w kształcie litery X, powalają utrzymać obudowę układu Polaris w odpowiedniej temperaturze.

Zarówno Radeon RX 570, jak i jego mocniejszy brat, Radeon RX 580 korzystający również z architektury Polaris, będą też dostępne w czarno-białej wersji wzorniczej zainspirowanej zaawansowanym opancerzeniem. MSI Radeon RX 580 oraz RX 570 z serii ARMOR, bo o nich mowa, to idealne karty dla graczy i moderów szukających czegoś zupełnie innego i wyjątkowego. Nowy system chłodzący ARMOR 2X wykorzystuje opatentowaną technologię wentylatorów TORX, którą znaleźć można również w nagradzanych kartach graficznych TWIN FROZR V. Za jego sprawą oraz dzięki zaawansowanej kontroli przepływu powietrza w znaczący sposób zwiększona została wydajność chłodzenia. W sytuacji kiedy obciążenie systemu nie jest zbyt duże, np. przy przeglądaniu stron internetowych czy graniu w mało wymagające gry, technologia MSI Zero Frozr zatrzymuje wentylatory i w ten sposób karta graficzna w ogóle nie generuje hałasu.

Karty graficzne z serii MSI Radeon RX 580 i RX 570 GAMING X oraz modele ARMOR dostępne będą w sklepach na całym świecie od chwili daty ich premiery.MSI - Nowe Radeony serii RX500

MSI - Nowe Radeony serii RX500

MSI - Nowe Radeony serii RX500

Źródło: Info Prasowe / MSIKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.