2017-04-18 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Obrazek Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Dziś firma AMD wprowadza karty graficzne Radeon serii RX 500, które są potężną kombinacją lepszej wydajności w grach, wyższych częstotliwości taktowaniai i ulepszonej architektury układów z rodziny Polaris, dzięki czemu zapewniają graczom komputerowym znakomite powody do zmodernizowania ich sprzętu. Karty graficzne z tej rodziny zostały zaprojektowane w szczególności pod kątem ulepszania systemów PC, tj. dla 9 spośród 10 graczy, którzy dziś korzystają z przestarzałej technologii i nie mogą cieszyć się optymalnymi możliwościami we współczesnych grach, płynnie działającym VR czy najnowszymi standardami wyświetlania obrazu.Wśród najlepszych cech nowej serii kart Radeon RX 500 są następujące funkcje i technologie:
- Optymalna obsługa gier w trybach DirectX 12 i Vulkan – karty graficzne Radeon™ serii RX 500 to druga generacja układów z rodziny Polaris. Ta architektura została zaprojektowana dla uzyskiwania niezwykle wysokiej wydajności przy wykorzystaniu niskopoziomowych API następnej generacji, czyli DirectX 12 oraz Vulkan, a dzięki asynchroniczności oferuje ponadto znakomite działanie systemów VR. Układy graficzne kart Radeon serii RX 500 zostały jeszcze ulepszone, dzięki czemu oferują wyższe częstotliwości taktowania rdzeni, lepszą efektywność w spoczynku i przy obsłudze konfiguracji wielomonitorowych oraz dostosowaną do wymagań graczy kontrolę nad parametrami pracy sprzętu.
- Lepsza responsywność, efektywność energetyczna i chłodniejsza praca dzięki technologii Radeon Chill – ten zaawansowany kontroler częstotliwości wyświetlania klatek po włączeniu pracuje automatycznie w tle i dynamicznie steruje liczbą renderowanych klatek animacji w obecnie najbardziej popularnych grach. Czyni to w oparciu o szybkość ruchów myszy i aktywność gracza w grze.
- Płynna, pozbawiona zacięć rozgrywka z Radeon FreeSync – jest ona dostępna w dużej liczbie przystępnych wyświetlaczyii i dzięki niej gracze mogą cieszyć się płynną animacją w praktycznie każdej grze bez problemu rozdarć obrazu czy zwiększonego czasu reakcji (input lag). Dla tych, którzy chcieliby uzyskać jeszcze bardziej perfekcyjną jakość obrazu, technologia Radeon FreeSync 2 oferuje działające z niskim opóźnieniem i bardzo jasne piksele, wraz ze znakomitymi poziomami czerni i szerokim gamutem kolorów, dzięki czemu można wyświetlać treści zgodne z HDR. Ponadto ekrany zgodne z tą technologią mają w standardzie funkcję LFC (Low Framerate Compensation), która umożliwia grę bez zacięć, gdy liczba klatek na sekundę spada poniżej zakresu częstotliwości odświeżania wyświetlacza.
- Świetne transmisje na żywo i możliwości zapisu oraz dzielenia się własną rozgrywką dzięki Radeon ReLive – karty graficzne Radeon serii RX 500 obsługują najbardziej rewolucyjne w branży rozwiązanie do przechwytywania, dostosowywania i dzielenia się zapisami z rozgrywki.
- Oprogramowanie Radeon ReLive pozwala graczom cieszyć się jednocześnie płynną rozgrywką jak i nagrywaniem, nawet na najbardziej podstawowych systemach dzięki wsparciu dla nagrywania w rozdzielczości 4K przy 30 lub 60 klatkach na sekundę z wykorzystaniu kodeka HEVC lub H.264iv. Radeon ReLive integruje się ponadto z najbardziej popularnymi platformami do transmisji na żywo na całym świecie.

Karty graficzne Radeon RX 580 i 570 od najważniejszych producentów są dostępne już dziś u sprzedawców na całym świecie, a model Radeon RX 550 powinien być dostępny 20 kwietnia. Karta Radeon RX 560 zostanie wprowadzona w maju.Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czyli dopiero w maju powinna pojawić się jakaś nowość.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mogli chociaż o szybsze pamięci się pokusić. Jednak od dawna było wiadomo że to tylko odświeżona wersja, do tego wyszło że ze zwiększonym apetytem na zasilanie. Jeśli nie będzie jakiegoś myku w architekturze to Vega będzie idealna na zimę.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Taki 580 po OC chrupie więcej niż mój 1080. Jeśli Vega pójdzie tą drogą, to fakt, będzie ciepło:)

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Technicznie skromny lifting, ceny ponownie przesadzone (mając na uwadze ostatnie obniżki zielonych)...

  Ta premiera sytuacji w balansie AMD/nV raczej nie poprawi. Suszy ciąg dalszy.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.