2017-04-18 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Obrazek Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Dziś firma AMD wprowadza karty graficzne Radeon serii RX 500, które są potężną kombinacją lepszej wydajności w grach, wyższych częstotliwości taktowaniai i ulepszonej architektury układów z rodziny Polaris, dzięki czemu zapewniają graczom komputerowym znakomite powody do zmodernizowania ich sprzętu. Karty graficzne z tej rodziny zostały zaprojektowane w szczególności pod kątem ulepszania systemów PC, tj. dla 9 spośród 10 graczy, którzy dziś korzystają z przestarzałej technologii i nie mogą cieszyć się optymalnymi możliwościami we współczesnych grach, płynnie działającym VR czy najnowszymi standardami wyświetlania obrazu.Wśród najlepszych cech nowej serii kart Radeon RX 500 są następujące funkcje i technologie:
- Optymalna obsługa gier w trybach DirectX 12 i Vulkan – karty graficzne Radeon™ serii RX 500 to druga generacja układów z rodziny Polaris. Ta architektura została zaprojektowana dla uzyskiwania niezwykle wysokiej wydajności przy wykorzystaniu niskopoziomowych API następnej generacji, czyli DirectX 12 oraz Vulkan, a dzięki asynchroniczności oferuje ponadto znakomite działanie systemów VR. Układy graficzne kart Radeon serii RX 500 zostały jeszcze ulepszone, dzięki czemu oferują wyższe częstotliwości taktowania rdzeni, lepszą efektywność w spoczynku i przy obsłudze konfiguracji wielomonitorowych oraz dostosowaną do wymagań graczy kontrolę nad parametrami pracy sprzętu.
- Lepsza responsywność, efektywność energetyczna i chłodniejsza praca dzięki technologii Radeon Chill – ten zaawansowany kontroler częstotliwości wyświetlania klatek po włączeniu pracuje automatycznie w tle i dynamicznie steruje liczbą renderowanych klatek animacji w obecnie najbardziej popularnych grach. Czyni to w oparciu o szybkość ruchów myszy i aktywność gracza w grze.
- Płynna, pozbawiona zacięć rozgrywka z Radeon FreeSync – jest ona dostępna w dużej liczbie przystępnych wyświetlaczyii i dzięki niej gracze mogą cieszyć się płynną animacją w praktycznie każdej grze bez problemu rozdarć obrazu czy zwiększonego czasu reakcji (input lag). Dla tych, którzy chcieliby uzyskać jeszcze bardziej perfekcyjną jakość obrazu, technologia Radeon FreeSync 2 oferuje działające z niskim opóźnieniem i bardzo jasne piksele, wraz ze znakomitymi poziomami czerni i szerokim gamutem kolorów, dzięki czemu można wyświetlać treści zgodne z HDR. Ponadto ekrany zgodne z tą technologią mają w standardzie funkcję LFC (Low Framerate Compensation), która umożliwia grę bez zacięć, gdy liczba klatek na sekundę spada poniżej zakresu częstotliwości odświeżania wyświetlacza.
- Świetne transmisje na żywo i możliwości zapisu oraz dzielenia się własną rozgrywką dzięki Radeon ReLive – karty graficzne Radeon serii RX 500 obsługują najbardziej rewolucyjne w branży rozwiązanie do przechwytywania, dostosowywania i dzielenia się zapisami z rozgrywki.
- Oprogramowanie Radeon ReLive pozwala graczom cieszyć się jednocześnie płynną rozgrywką jak i nagrywaniem, nawet na najbardziej podstawowych systemach dzięki wsparciu dla nagrywania w rozdzielczości 4K przy 30 lub 60 klatkach na sekundę z wykorzystaniu kodeka HEVC lub H.264iv. Radeon ReLive integruje się ponadto z najbardziej popularnymi platformami do transmisji na żywo na całym świecie.

Karty graficzne Radeon RX 580 i 570 od najważniejszych producentów są dostępne już dziś u sprzedawców na całym świecie, a model Radeon RX 550 powinien być dostępny 20 kwietnia. Karta Radeon RX 560 zostanie wprowadzona w maju.Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Radeon serii RX 500 - propozycja do modernizacji PC

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czyli dopiero w maju powinna pojawić się jakaś nowość.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mogli chociaż o szybsze pamięci się pokusić. Jednak od dawna było wiadomo że to tylko odświeżona wersja, do tego wyszło że ze zwiększonym apetytem na zasilanie. Jeśli nie będzie jakiegoś myku w architekturze to Vega będzie idealna na zimę.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Taki 580 po OC chrupie więcej niż mój 1080. Jeśli Vega pójdzie tą drogą, to fakt, będzie ciepło:)

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Technicznie skromny lifting, ceny ponownie przesadzone (mając na uwadze ostatnie obniżki zielonych)...

  Ta premiera sytuacji w balansie AMD/nV raczej nie poprawi. Suszy ciąg dalszy.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.