2024-05-17 14:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13 i 14 generacji

Obrazek MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13 i 14 generacji

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”, wymagające uwzględnienia odpowiednich konfiguracji w BIOS-ie płyty głównej. W najnowszym BIOS-ie dla płyt głównych MSI Z790 zaimplementowano funkcję „Intel Default Settings” oraz zalecane konfiguracje zgodne z nowymi wytycznymi Intela. Tabela zamieszczona w rozwinięciu news’a, przedstawia najnowsze zalecenia dotyczące ustawień domyślnych Intela. Z tabeli widać, że Intel oferuje dwie konfiguracje limitu mocy – „Performance” i „Extreme”. Producenci płyt głównych mogą wybrać jedną z tych konfiguracji w oparciu o konstrukcję zasilania swoich płyt.MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14


Implementacja ustawień domyślnych Intela przez MSI uwzględnia zalecane ustawienia dla profilu Performance. Poniżej znajdują się ustawienia limitu mocy dla procesorów Intel Core i9 K/KS 13. i 14. generacji.

MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14MSI CPU Cooler Tuning oferuje domyślne ustawienia Intela i więcej opcji
Przy pierwszym uruchomieniu BIOS-u użytkownicy mogą wybrać Intel Default Settings w oknie „Select CPU Cooler Type”. Intel Default Settings to domyślne ustawienie w BIOS-ie MSI. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby, MSI oferuje również dwa inne ustawienia limitu mocy: Tower Air Cooler i Water Cooler. Jeśli twój procesor nie ma problemów ze stabilnością i chcesz uwolnić większą wydajność procesora, możesz wypróbować dwa pozostałe ustawienia, aby zwiększyć limit mocy procesora.

W przypadku kolejnych wersji BIOS-u lub jeśli chcesz później zmienić ustawienia limitu mocy, możesz także wybrać żądane ustawienia za pomocą opcji CPU Cooler Tuning w BIOS-ie. Należy pamiętać, że przy wyborze Tower Air Cooler lub Water Cooler pojawi się komunikat przypominający użytkownikom, że „Wybór profili Tower Air Cooler lub Water Cooler może zmniejszyć stabilność systemu…”.


MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14

MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14

MSI - Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14

źródło: Info Prasowe - MSI
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Poprawcie jeżeli się mylę, ale teraz żeby procesor Intela był stabilny, to trzeba mieć doktorat z biosu. Można też zastosować gotowe ustawienia, czyli „Performance” i „Extreme” i cieszyć się stabilnością, kosztem osiągów, wbrew nazwom tych gotowych ustawień. 

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  dokładnie, to trochę jak z borówkami - jak są czerwone to są zielone, a jak są granatowe to są czerwone.

  gdzieś przewinęła mi się specyfikacja od intela do tego i się nie dziwie że nikt tego nie zrozumiał - chyba osoba która to pisała też nie ;)
  spoko że są na dobrej drodze do naprawieniaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.