2013-06-01 12:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Noctua NH-U14S i NH-U12S

Obrazek Noctua NH-U14S i NH-U12S

Marka Noctua kojarzy się zazwyczaj z dużymi, wydajnymi systemami chłodzenia dla naszych procesorów, jednak w ich ofercie są też mniejsze zestawy, które możemy dopasować do wielkości naszej obudowy. Dziś chciałbym przedstawić Wam dwa najnowsze z nich, czyli modele Noctua NH-U14S i NH-U12S. Obie konstrukcje to jednostki wieżowe z radiatorem zawieszonym na ciepłowodach (rurach gazowych - HeatPipe) o profilu U. Taka technologia pozwala zaoszczędzić miejsca w rejonie modułów pamięci, gdzie czasami może się pojawić problem z ich wyższymi radiatorami, jeśli cooler jest bardziej rozległy "terytorialnie". Dla posiadaczy węższych obudów w formacie ATX dedykowany jest mniejszy z prezentowanych dziś schładzaczy, czyli Noctua NH-U12S, a dla tych trochę szerszych firma rekomenduje model NH-U12S... ZAPRASZAMY

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Recka ciekawa widać że producent pomyślał o tych co mają wyższe radiatory na kościach pamięci więc jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo że chłodzenie nie wejdzie, ale mam pytanie co do obrotów wentylatorów, sam mam starą wersję NH-U12P tam są wersje wentylatorów bez PWM, do tego wentylatory mają mniejszą od prezentowanych w recenzji prędkość max, i dlatego porównywane w recenzji starsze modele prezentują mniejszą wydajność, więc tu by się przydały testy z tymi samymi wentylatorami, jako ciekawostka jak zestaw był by wydajny po wymianie na nowsze z PWM, i jaka będzie wydajność na starych wersjach wentylatorów, również same testy można było by zrobić na stałych obrotach, bo były zmienne obroty przy PWM.
  I na koniec mam ostatnie pytanie na temat użytej pasty termo przewodzącej,(jakoś nie mogłem znaleźć info o użytej paście w teście, bo to co jest na jednym ze zdjęć jest białe, a pasta z zestawu jest siwa).
  Jeśli moja powyższa litania będzie wyglądać na marudzenie to przepraszam.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @クリス&

  No cóż, testy sa na wentylatorach, jakie dostajemy w zestawie. Starszy model, mimo że pracował z wyższymi obrotami, to nie dość że głośniej, to jeszcze mniej wydajnie, ale tu pewnie głównym powodem jest mniejsza powierzchnia radiatora (dużo finów jest węższa w sporej swojej części).
  Pasta oczywiście akcesoryjna Noctuy, z zestawu, na zdjęciach gra światła z lampy błyskowej...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.