2016-05-13 11:00
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

Nowy monitor QHD od AOC

Obrazek Nowy monitor QHD od AOC

AOC przedstawia atrakcyjnie prezentujący się monitor Q2781PQ, z ekranem o rozdzielczości QHD. Jest to nowy model należący do serii Style. AOC Q2781PQ jest kierowany do osób oczekujących od monitora dużej powierzchni roboczej, wysokiej jakości obrazu oraz wyróżniającej się stylistyki. Monitor oferuje rozdzielczość 2560x1440 przy przekątnej 27 cali. Zastosowano w nim matrycę AH-IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia (178 stopni w pionie i poziomie) oraz wierną reprodukcję kolorów w 100% pokrywając paletę barw sRGB. Monitor został wyposażony w większą ilość złącz niż jego mniejsi bracia z rodziny Style. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa porty HDMI, jeden DisplayPort oraz D-SUB. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń.

W trosce o wzrok osób korzystających z Q2781PQ zaimplementowano w nim technologię FlickerFree. Poprzez eliminację migotania obrazu zmniejsza ona zmęczenie oczu przy wielogodzinnej pracy przed ekranem.

Całość zamknięto w przyciągającej wzrok obudowie. Monitor charakteryzuje się bardzo cienkim profilem, wąskimi ramkami (5,7 mm na górze i po bokach oraz 6,25 mm na dole) oraz charakterystyczną asymetryczną wygiętą stopą wykonaną z metalu.

Sugerowana cena monitora AOC Q2781PQ wynosi 1 499 zł brutto. Do sprzedaży trafi w lipcu br.

Nowy monitor QHD od AOC

Nowy monitor QHD od AOC

Źródło: informacja prasowa AOCKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.