2018-12-03 13:32
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

OPTIMUS E-sport EXTREME MZ390T-BQ1

Obrazek OPTIMUS E-sport EXTREME MZ390T-BQ1

Optimus przedstawia swój najpotężniejszy komputer, który już niedługo pojawi się na rynku – E-sport EXTREME MZ390T-BQ1. Najwyższej klasy podzespoły, m. in. fabrycznie podkręcona karta GeForce RTX 2080, w praktycznej obudowie zrobią wrażenie na każdym użytkowniku. Dzięki niesamowitym parametrom tego sprzętu granie w najnowsze gry z ustawioną maksymalną szczegółowością detali i efektów, przy rozdzielczości 4K, nie będzie stanowiło problemu. Tę bestię można także wykorzystać do profesjonalnych zastosowań, takich jak edycja filmów wideo, obróbka grafiki 3D czy używanie mocy obliczeniowej przy uruchamianiu bardzo złożonych algorytmów np. uczenia maszynowego lub kryptografii. Ani Photoshop, ani narzędzia CAD, ani renderowanie obrazów 3D nie będą wyzwaniem dla tego sprzętu.Optimus E-sport EXTREME MZ390T-BQ1 wykorzystuje najnowszy układ GPU oparty na architekturze NVIDIA Turing z serii RTX, wprowadzający fotorealistyczną rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom i pozwalający doświadczyć niesamowitych wrażeń wizualnych. Model 2080 to najbardziej zaawansowana jednostka graficzna GeForce i najwydajniejszy procesor graficzny na rynku. Nowy chipset oznacza aż sześciokrotnie wyższą wydajność niż poprzednie generacje GPU. Wsparcie dla technologii RayTracing sprawia, że RTX 2080 jest kartą graficzną o wiele silniejszą niż aktualne standardy. Sercem tej bestii jest procesor Intel i7-8700K, wyposażony w 6 rdzeni. Do tego dochodzi 12 wątków, taktowanie zegara 3,7 GHz oraz 12 MB pamięci cache. Intel Core i7-8700K jest zatem idealną jednostką do zastosowań profesjonalnych oraz gamingowych.

Komputer wyposażono w dwa potężne dyski twarde – SSD o pojemności 500 GB i HDD 2 TB. Oznacza to, że system operacyjny i aplikacje zainstalowane na dysku SSD uruchamiają się i pracują znacznie szybciej. Ponadto nie posiadając ruchomych części jest bezpieczniejszy oraz cichszy niż dysk talerzowy HDD. Wbudowane 32 GB pamięci RAM od Crucial zapewnią optymalną pracę i jednoczesne działanie wielu programów. Granie, streamowanie i korzystanie z wielu aplikacji multimedialnych (odtwarzanie filmów, muzyki czy programów graficznych) nie będzie stanowiło problemu.

Za zasilanie i chłodzenie odpowiadają podzespoły marki Be quiet!. Sprzęt bez przeszkód poradzi sobie nawet z ekstremalnym obciążeniem maszyny, zapewniając jej stały dopływ energii oraz gwarantuje nieprzegrzewanie się najważniejszych układów. Wodne chłodzenie od Be quiet! to synonim wysokiej kultury pracy. Całość zamknięto w pięknej i przeszklonej obudowie, która umożliwia estetyczne ułożenie wszystkich kabli i idealne wyeksponowanie kluczowych elementów komputera. Optimus E-sport EXTREME MZ390T-BQ1 jest więc nie tylko wyjątkowo wydajny, ale także świetnie się prezentuje.

Komputer Optimus E-sport EXTREME MZ390T-BQ1 już niebawem będzie można nabyć w dobrych sklepach ze sprzętem komputerowym w cenie 11499 PLN.


OPTIMUS E-sport EXTREME MZ390T-BQ1

OPTIMUS E-sport EXTREME MZ390T-BQ1
erternrt

Źródło: Info Prasowe / Optimus
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Bardzo mocny sprzęt PC, ale co do pamięci masowej to mnie trochę rozbawiło. 2 TB pojemności w HDD w takim zestawie i to do profesjonalnych zastosowań? 2 TB, a w sumie razy dwa to ja już miałem w 2011 r. czyli jakieś 7,5 roku temu. :-O  Tam już powinno być przynajmniej 2 TB, ale SSD zamiast HDD.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Prawda, to tylko mocny komputer do grania, z nieprzemyślanym układem pamięci masowej. \"\lol\"
  Nawet dla fana kilku gier zainstalowanych na raz, SSD ledwie wystarczający, a na stację roboczą - do filmów na przykład, jeden SSD to dyskwalifikacja. Wewnętrzny HDD 5400 obrotów na minutę z kolei niepotrzebny, bo bezpieczniej robić backup na zewnątrz.

  W dodatku ceny jak na stacjach paliw w Polsce - na świecie staniało, u nas nie bardzo.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.