2013-06-04 10:54
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
11

Ogromna obudowa od Anteca czyli 900

Obrazek Ogromna obudowa od Anteca czyli 900

Na targach Computex 2013 Antec zaprezentował nową obudowę o oznaczeniu 900. To co jest w niej nietypowe to rozmiar. Obok niej stoi inna obudowa Anteca o regularnym wymiarze - różnica jest bardzo wyraźna. W dziewięćsetce znajdziemy bardzo dużo miejsa na dyski twarde. W zależności od ustawienia w środku pomieści się 14 dysków 2.5 calowych lub 12 dysków 3.5 calowych. Na samej górze do dyspozycji dostaniemy trzy zatoki 5.25 calowe oraz dziewięć slotów na karty rozszerzeń.

Całość wykonana jest ze stali o grubości zaledwie 0.8 mm. Niespotykanym rozwiązaniem może okazać się równoczesny montaż dwóch zasilaczy, jeden główny do zasilenia płyty głównej oraz karty graficznej, drugi do zasilenia dysków twardych. Antec zadbał także o użytkowników wykorzystujących chłodzenia wodne (dwa specjalne otwory) oraz system do zarządzania okablowaniem.


W wnętrzu Anteca 900 znajdziemy sporo miejsc na montaż 12 cm wentylatorów. Obudowa ta została utrzymana w kolorystyce czarnej z akcentami zieleni. Nieco więcej informacji o Antec 900 (między innymi wymiary oraz waga) poznamy dopiero po zakończeniu targów Computex 2013.

Ogromna obudowa od Anteca czyli 900

Ogromna obudowa od Anteca czyli 900

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Antec zadbał także o użytkowników wykorzystujących chłodzenia wodne.. wstawiając akwarium! duuuzo miejsca I like :D haha, nie znosze malych obodow po tym jak kiedys zawsze walczylo sie z odlaczeniem zasilania, nie szlo nie szlo nie szlo, bang jak poszlo to odrazu lapa bolala jak sie w cos rypnelo, i te plontaniny kabli.. ile ta bestia waży?!

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Sie Antec zucil do walki z corssairem 900d , gabarytowo i ideologicznie widac , z tym ze Antec poszedl o krok do przodu sa dwa miejsca na montowanie zasilacza na plasko , czyli caly dol moze byc w chlodnicach super ;P!!! Bradzo fajna buda ^^

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Podoba mi się ten Big Tower

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  dość prosta, jak stare dobre big towery...

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Małe jest piękne a nie takie kolumbryny

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czy ona stoi na swojej ściance? Tak poza tym to tyle dysków w tej obudowie chyba nikt nie będzie montował.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  Wszystko super, poza jednym

  tylko 3 sloty 5,25 :O Jeden napęd optyczny, panel od karty X-Fi, Multipanel ze sterowaniem wiatrakami z czytnikiem kart i amba, a jak ktoś ma panel do chłodzenia wodnego z rezerwuarem lub inne zachcianki. W końcu jak taka duża buda to i komputer zapewne nie ubogi. Nie przemyślana...

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajna buda. W sam raz na płytę ITX

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @agnus

  popieram
  chodzi o budy

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  A już myślałem, że ona jest bardzo ogromna jak szafa.
  Fajnie by było połączyć ze sobą 2-3 komputery, 2 konsole do gier, dobry wzmacniacz audio, magnetowid VHS (do zgrywania danych), drukarkę, skaner i kopiarkę, a wszystko chłodzone pasywnie.

  @BartekW
  Nie byłbym taki pewny. Kiedyś obudowy pozwalały tylko na montowanie dwóch HDD, dwa następne HDD można było zamontować we wnęce 5.25" z wykorzystaniem sanek do HDD. Dziś mam 4 HDD (120GB i 250GB 250 oraz 2x2 TB). Gdyby nie te problemy z powodzią w tajlandii po wzrostach cenowych 3-krotnych to już dawno bym miał 4x2TB lub 6x2TB u siebie. Teraz w dobie filmów HD, całe archiwum filmów z kaset VHS, płyt DVD, możliwością zgrywania z tunera cyfrowego i własnych kręconych filmów w HD to szybko znika miejsce wolne na HDD.

  Jak się skończy era HDD na magazynowanie danych to wtedy wejdzie i 30 SSD do obudowy we wnękach 10x 5,25".

 11. Avatar nic wiadomość nic

  Stalowy gigantKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.