2023-08-22 17:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Obrazek Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips wprowadza do sprzedaży nowy wyświetlacz o oznaczeniu 49M2C8900. Urządzenie wyposażono w 48.9-calową matrycę o proporcjach 32:9 wykonaną w technologii QD-OLED. Panel wyświetla obraz w rozdzielczości 5120 x 1440 px z odświeżaniem ekranu na poziomie 240 Hz. Monitor jest delikatnie zakrzywiony, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie całości ekranu w polu widzenia. Rozmiar tego wyświetlacza odpowiada rozmiarowi dwóch 27-calowych monitorów stojących jeden obok drugiego. Oznacza to, że monitor ten może sprawdzić się w pracy, gdzie potrzebna jest duża przestrzeń robocza. Graczy powinna usatysfakcjonować matryca QD-OLED o wysokim odświeżaniu i krótkim czasie reakcji na poziomie 0.03 ms (GtG) – monitor ten pozwoli na komfortową i dynamiczną rozgrywkę.Monitor jest zgodny z dostosowanym do paneli OLED standardem DisplayHDR True Black 400. Ponadto otrzymał on oznaczenia VESA ClearMR 13000, odpowiadające za ostrość i klarowność obrazu w dynamicznych scenach. 49M2C8900 został wyposażony w 10-bitową matrycę wyświetlającą 1,07 miliarda kolorów.

Szeroki zakres dostępnych portów
Monitor wyposażono w zestaw nowoczesnych złączy. Z tyłu obudowy znajdziemy dwa porty HDMI 2.1, jedno złącze DisplayPort 1.4 oraz wielofunkcyjny konektor USB-C. Ten ostatni pozwoli na jednokablowe i jednoczesne ładowanie urządzenia źródłowego z mocą do 90 W oraz przesyłanie sygnału obrazu do monitora. Dzięki wbudowanemu koncentratorowi USB użytkownicy będą mogli korzystać z czterech złączy typu A, z czego dwa z nich wspierają funkcję fast charge. Do huba podłączyć można np. urządzenia peryferyjne, nośniki danych lub sprzęty wyposażone we wbudowany akumulator w celu naładowania.

Przełącznik KVM umożliwia korzystanie z kilku komputerów jednocześnie
Do monitora można podłączyć więcej niż jedno źródło obrazu. Dzięki wbudowanemu przełącznikowi KVM możliwe jest kontrolowanie dwóch komputerów jednocześnie za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszy podłączonych do huba USB w monitorze. Dzięki wbudowanemu systemowi dynamicznego podświetlenia Ambiglow użytkownicy będą mogli uzyskać efekt „wychodzenia z ekranu” treści wyświetlanych na nim. Funkcja ta opiera się na wykorzystaniu zestawu diod umiejscowionych na tyle obudowy. Ich kolor i stopień natężenia światła zmieniają się w zależności od treści wyświetlanych na ekranie. Światła mogą również działać m.in. w trybie statycznym lub dostosowywać się do dźwięku multimediów. 49M2C8900 jest również wyposażony w 4 głośniki, każdy o mocy 7.5 W.

Dostępność i cena
Philips 49M2C8900 będzie dostępny w sklepach od połowy września. Sugerowana cena tego modelu, wynosi 8489 PLN.
Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Philips Evnia - 49-calowy monitor QD-OLED dla graczy

Źródło: Info Prasowe - PHILIPS
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Rozmarzyłem się. :-P

  2. Avatar nic wiadomość nic
     

    To jeszcze monitor czy już telewizor? wowKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.