2014-10-17 18:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Plextor M6S 128GB

Obrazek Plextor M6S 128GB

Postęp w komputerach jakby lekko spowolnił, niemniej cały czas udoskonala się to, co podbiło ostatnio nasze serca. Tak też jest z dyskami SSD (przynajmniej na systemie), bez których dla mnie komputer stacjonarny po prostu już nie istnieje. Niemal każdy producent tych nośników pokazuje co pewien czas swoje nowe serie, a właśnie ostatnio Plextor pokazał jego następcę "piątek", czyli jeszcze szybszą "szóstkę". Seria z dopiskiem PRO jest najszybsza, ale też trzeba za nią też trochę więcej zapłacić. Dla mniej zamożnych lub mniej potrzebujących, powstał model 2.5-calowy M6S 128GB, który będę wam chciał dziś przybliżyć.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Smieszy mnie rynek SSD i kupujacy dyski 128GB. Gdyby zabraklo kupujacych dyski ponizej 256GB, to moze wreszcie ceny za 256-512GB i wiecej zaczely stopniowo malec. A tak to mamy nadal w obrocie 128GB SSD-ki, na ktore procz systemu i kilku marnych gierek nic wiecej nie wejdzie. Imitacja wydajnosci, gdzie przy wspoldzielonej pracy pomiedzy OS na SSD, a programem na HDD zaciera sie idea szybkiego komputera. Korzysci znikaja.

  Daje to jasny sygnal dla producentow, ze nie trzeba, a wrecz nie mozna usunac z rynku niskich pojemnosci. Z HDD bylo na odwrot. Za kazdym razem, kiedy nastepowal postep w pojemnosci, tak male dyski szybko znikaly z rynku.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @mFuker

  Postęp jest, choć może nie tak szybki jakbyśmy sobie tego życzyli. 2 lata temu kupowałem 64GB SSD za ~400 zł,  a niedawno 256GB, też za 400 zł.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  @SlawoyAMD
  Jest jakiś powód dla którego używasz windowsowskich sterowników ahci zamiast intelowskich?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.