2020-11-16 15:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Obrazek Premiera Cooler Master Pi Case 40

Cooler Master Pi Case 40 to obudowa premium przygotowana dla Raspberry Pi 4. Powstała ona w ramach akcji crowdfundingowej, gdzie uzbieranie kwoty potrzebnej na wystartowanie projektu zajęło mniej niż godzinę. Konstrukcja wykonana z aluminium, TPU i tworzyw sztucznych ma skutecznie chronić miniaturowy PC podczas przemieszczania się zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i zachlapaniem czy kurzem. Obudowa Cooler Master Pi Case 40 posiada aluminiowy rdzeń, który wedle założeń ma pełnić funkcję dużego, pasywnego radiatora. Dzięki niemu „malinka” powinna pracować z pełną prędkością bez konieczności stosowania aktywnego chłodzenia.Co więcej, skuteczność rozwiązania ma być na tyle duża, że użytkownicy mogą pokusić się o eksperymenty z taktowaniami. A te z kolei ułatwia narzędzie Pi Tool stworzone przez producenta.

Użytkownicy mogą pobrać je bezpośrednio z GitHuba firmy Cooler Master. Pozwala ono na zmianę mapowania przycisku zasilania, który wyprowadzono na obudowie. Domyślnie pozwala on na włączanie i wyłączanie Raspberry bez potrzeby odpinania przewodu zasilającego, jednak łatwo można przypisać mu inne funkcje. Pi Tool daje także dostęp do przygotowanych przez producenta profili OC, które zostały przetestowane z obudową Pi Case 40.

Oprogramowanie posiada także dedykowaną sekcję do monitoringu statusu i wydajności systemu. Wyświetlane są: temperatura rdzenia, jego częstotliwość, ilość zajętej pamięci RAM i aktualne obciążenie miniaturowego komputera. Jeśli jednak komuś brakuje jakiejś funkcji, nic straconego. Producent zachęca fanów do wspólnego rozwoju narzędzia i zakładania wątków z sugestiami usprawnień i poprawek.

Obudowa Cooler Master Pi Case 40 jest dostarczana wraz z dwoma termopadami, kluczem imbusowym, kątowym adapterem GPIO dającym dostęp do portów poprzez szczelinę na ściance i czterema modułowymi uchwytami montażowymi VESA. Te ostatnie pozwalają na przytwierdzenie malinki na przykład do tylnej części obudowy monitora.

Obudowa Cooler Master Pi Case 40 trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie. Jej cena wyniesie około 110 PLN.

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Premiera Cooler Master Pi Case 40

Źródło: Info Prasowe / Entrymedia
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  powiem tak :P
  [LINK]

  pozamiatane :P 

  kupiłem i wymiata ;P  u mnie chodzi obecnie  pihole ( leżał się marnowało  więc wrzuciłem  ostatecznie te temp to  idle  bo pihole  nie generuje obciązenia )   i mam 36-37 stopni


 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  edycji nie da rady zrobić ???? bo bym to pozmieniał ;p tak wychodzi jak się pisze na kilka razy :P i nie przeczyta co się wysyłaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.