2021-07-16 15:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Premiera Elgato Facecam

Obrazek Premiera Elgato Facecam

Elgato wprowadził do sprzedaży nowoczesną kamerę internetową o zaawansowanej budowie i bezkompromisowej jakości – Facecam. Premierowy produkt Elgato rejestruje obraz o rozdzielczości Full HD w jakości 1080p z 60 klatkami na sekundę za pomocą 24-milimetrowego szklanego obiektywu Elgato Prime. Obiektyw jest wyposażony w czujnik obrazu Sony Starvis, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu w świetle dziennym lub w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Dodatkowo, oko kamery oferuje zoptymalizowaną stałą ogniskową, dzięki czemu zapewnia ostry obraz podczas streamowania, relacji z konferencji, zajęć online i w każdej innej sytuacji, w której wymagany jest obraz HD wysokiej jakości.Oprócz kamery, Elgato wypuściło na rynek szereg innych nowych narzędzi do produkcji materiałów cyfrowych. Wave XLR to jednocześnie interfejs mikrofonowy XLR do USB Typu C oraz cyfrowy mikser audio. Odświeżona wersja popularnego Stream Decka oferuje od teraz wymienne osłony na panel przedni, które umożliwiają jego personalizację, odłączany kabel USB Typu C i ulepszoną podstawkę na urządzenie. Natomiast Wave Mic Arm i Wave Mic Arm LP to dwa w pełni regulowane statywy pozwalające użytkownikowi na lepszą konfigurację położenia mikrofonów z serii Wave.

Elgato Facecam została wyposażona w 24-milimetrowy szklany obiektyw Elgato Prime z przysłoną f/2.4. Nowoczesny przetwornik CMOS Sony Starvis z podświetlaną technologią pikseli zapewnia niezwykle szczegółowy obraz w różnych warunkach oświetleniowych, szczególnie we wnętrzach. Zoptymalizowana stała ogniskowa umożliwia swobodne poruszanie się bez utraty ostrości, a regulowane pole widzenia w zakresie do 82° pozwala na tworzenie ujęć w zbliżeniu lub szerokokątnych. Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu generującej nieskompresowany sygnał wideo kamera Facecam zapewnia wysokiej jakości obraz o rozdzielczości Full HD 1080p z 60 klatkami na sekundę.

Premierowy produkt amerykańskiej firmy można przymocować do prawie każdego monitora lub podstawki za pomocą rozszerzanego uchwytu monitora lub gwintu 1/4". Odłączany przewód USB Typu C umożliwia przesyłanie sygnału do PC lub Mac z niezwykle krótkim czasem opóźnień. Darmowa aplikacja Elgato Camera Hub umożliwia regulację ustawień jak w lustrzance cyfrowej, takich jak pole widzenia, jasność lub ekspozycja. Ponadto, wszystkie ustawienia zapisywane są bezpośrednio w pamięci wewnętrznej Facecam, aby można je było łatwo zastosować na wszystkich komputerach. Wtyczka Stream Deck umożliwia sterowanie kamerką za pomocą dotyku oraz integrację z innymi produktami Elgato.

Sugerowana cena detaliczna Facecam, to 899 PLN.

Premiera Elgato Facecam

Premiera Elgato Facecam

Premiera Elgato Facecam

Premiera Elgato Facecam

Premiera Elgato Facecam

Premiera Elgato Facecam

źródło: Info Prasowe / ElgatoKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.