2014-08-30 14:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Radeon R7 240GB czyli SSD od AMD

Obrazek Radeon R7 240GB czyli SSD od AMD

Marka Radeon jest już nam znana od ponad dwóch dekad i AMD, kiedy zdecydowało się na wchłonięcie firmy ATI, od razu zaczęło jeszcze mocniej promować karty graficzne pod tą nazwą. Dzięki temu ruchowi producent procesorów i chipsetów płyt głównych zaczął kojarzyć się z gotowymi zestawami do stabilnej pracy i zabawy. Ale procesor i karta zawieszona na płycie, to jeszcze nie cały działający komputer. Do pełni szczęścia brakowało na niej jeszcze modułów pamięci z logo Radeona, a wkrótce dołączyły do nich dyski SSD serii Radeon R7...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Napisałeś w zaletach: - dość konkurencyjna cena

  Trudno się z tym zgodzić, skoro główny konkurent firmy sprzedaje porównywalne dyski z 5-letnią gwarancją sporo taniej, przykładowo  SSDSC2BW120A401 (na Amazonie za 85$). Przy takich cenach nie wróżę dużego sukcesu - kupią tylko wizualni maniacy, chcący mieć czarno-czerwone wnętrze PCta, z jednym logo.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @spider_co

  Podałeś aby dobry link, bo tam jest model 120GB, a w teście bierze udział 240GB, a to już inny pułap cenowy...

 3. Avatar nic wiadomość nic
  No tak, masz rację.

  Patrzyłem na ceny 120-tek, bo akurat te są dla przeciętnego Kowalskiego najlepszym odniesieniem.

  Jeżeli chodzi o porównywalne 240GB, których ceny podałeś, to będzie fajnie, o ile przelicznik na Europę będzie jak 1:1, ale obawiam się, że jednak do tych 164$ trzeba będzie dorzucić VAT i wówczas zakup będzie zupełnie nieopłacalny.

  Cóż, zobaczymy, jaka będzie polityka cenowa AMD...:wassat:

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Tak to jest jak się kupywało dwa lata temu ssd i patrzyło tylko na szybkość odczytu. Jestem szczęśliwym posiadaczem od ponad 2 lat ocz vertex4 v1.5! I musze powiedzieć, że nowe dyski ssd sata oferują tylko około 20% szybszy odczyt/zapis. Największy ,,postep" to pojemność która się podwoiła (GB/zł)  Jeżeli masz już ssd sata to następny ssd polecam już bez sata :P

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @snajpa

  Pierwsze SSD miałem na PCIe i już nie chcę :P Zostanę przy SATA, choć może mniej konfliktów sprzętowych robią już te szybkie maszyny, niż kiedyś... Na platformie AMD dysk chodził stabilnie, a po przejściu na Intela miałem cyrki świata...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.