2014-05-16 18:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Seasonic - 520W FanLess Platinum

Obrazek Seasonic - 520W FanLess Platinum

Na początku fascynacji komputerem liczy się dla nas niemal wyłącznie jego wydajność w ulubionych grach i jesteśmy mu w stanie wybaczyć szum wielu wentylatorów chłodzących jego podzespoły. Z czasem jednak zaczynamy doceniać również taki aspekt, jak komfort pracy, a tego już przy kręcących się wirnikach trudno doświadczyć. Dlatego zaczynamy szukać olbrzymich coolerów pracujących pasywnie lub co najwyżej z jednym, wolnoobrotowym wentylem dla procesora i karty graficznej. Przy odpowiednio zasobnym portfelu znajdziemy takie rozwiązania u wielu producentów, ale z zasilaczami nie jest już tak różowo. Nie każda firma ma w swojej ofercie pasywnie chłodzony zasilacz, a jeśli nawet, to nie zawsze jego maksymalna moc może wystarczyć do naszego wydajnego PeCeta. Jednak są takie "perełki", jak Seasonic Fanless 520W Platinum (SS-520FL2 F3), który prócz absolutnej ciszy jest nam w stanie dać sporo mocy.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie czytałem jeszcze uważnie, tylko przeleciałem po łebkach. Ale od razu jedna rzecz rzuciła mi się w oczy - pasywny zasilacz nie nadaje się do budy, w której będzie on umiejscowiony na dole. Praw fizyki się nie oszuka - bez wymuszonego przepływu, ciepłe powietrze siłą rzeczy będzie podgrzewać pozostałe układy. :sleeping:

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Super tylko te kable. Miałem już takie kiedyś corsarze i nie przypadły mi do gustu ani praktycznie ani estetycznie przede wszystkim. Poza tym fajny sprzęt.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Gdyby miało toto otworki od dołu, można by się pobawić w przypięcie na trytytkach wolnoobrotowej 200 i umieścić zasilacz w górze obudowy (gdzie przydałby się modding góry obudowy z estetycznym wycięciem otworów ;))

 4. Avatar nic wiadomość nic
  Za dużo zioła

  Ktoś kto taki zasilacz wymyślił raczej powinien się leczyć. Miałem kiedyś podobne rozwiązanie i uważam, że ten zasilacz jest bez sensu. U siebie okleiłem ściany (te wewnątrz obudowy), oprócz jednej, do której zapięty jest wicherek na wolnych obrotach. To sprawiło, że jest cicho.
  Taki zasilacz powinien oddawać ciepło na zewnątrz obudowy, a nie do wnętrza. Projektant albo upadł na łeb z pieca, albo popala zbyt dużo 'zioła'.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  powinien miec dodatkowe gwinty montazowe tak zeby mozna bylo go umeiscic na zewnatrz obodowy a nie w srodku.

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  sprzęt zacny, ale jak większość zasilaczy seasonica tylko nie dla każdego 
  niestety cena robi swoje:-(, ale jakość kosztuje 

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie ogarniam w sumie po co, można równie dobrze kupić bequieta czy podobnej jakości zasilacz i ma się z aktwnym chłodzeniem niesłyszalną zasiłkę......... u mnie w kompie jest 6 wentyli + proc + grafika + zasilacz i jakoś jest cisza :X

 8. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Jurigag

  No bo widzisz... To co dla jednego jest ciszą, dla innego może być szumem spędzającym sen z powiek... Ta dziedzina pracy komputera jest bardzo "nierówna" i nam, testerom trudno się wypowiadać w imieniu wszystkich. Nadwrażliwi usłyszą nawet oddech muchy (i nie mówię tu o aktorce) i nic na to nie poradzisz...

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mam chłopaki ten zailsacza w budzie SilverStone TemJin TJ08 (zasilacz jest u góry)

  @spider_co
  pasywny zasilacz nie nadaje się do budy, w której będzie on umiejscowiony na dole - ogólnie racja, choć jeśli jest dobry przepływ powietrza, to nie ma większego problemu, tym bardziej, że ten zasilacz jest .... CHŁODNY (przynajmniej w mojej konfiguracji)

  @P_M_
  Dlaczego twierdzisz, że zasilacz ten musi oddawać ciepło - którego np. w mojej mocnej konf. on nie wydziela - do wnętrza. TO ZALEŻY DO JAKIEJ BUDY GO WSADZISZ, czyli nie jest on dla każdego, tak jak i przez to, że jest DROGI, nie każdy go kupi, nawet jeśli jest wart tych pieniędzy, a JEST WART - przy okazji powiem ;)
  I TO JEST TYPOWO PROSTE MYŚLENIE i dodatkowo poparte obelgami - typowy polaczek, biedaczek, sfrustrowany i zły na cały świat. Jedź za granicę, popatrz na ludzi, na Twoich rówieśników - jak się wysławiają, jak traktują innych ludzi, jakie mają podejście do życia. Może by to Cię czegoś nauczyło, bo siedzisz w tym swoim grajdole, nauczony jesteś chamstwa i tkwisz w tym swoim JA - jakże ograniczonym. A może właśnie - po prostu przestań brać, co bierzesz.

  Dodatkowym plusem takich zaislaczy jest.... czystość, wentyl nie zasysa i nie zapycha się kurzem. A nawet super siatki nie pomagają na to.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.