2014-02-14 14:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

SilentiumPC FERA 2 HE1224

Obrazek SilentiumPC FERA 2 HE1224

Składając nowy komputer, często będziemy stawali przed dylematem, na co wydać zgromadzone z trudem złotówki. Nader często te ostatnie sto złotych dodamy do lepszej karty graficznej lub pamięci RAM, chłodzenie procesora powierzając BOX'owemu coolerowi. Niestety równie szybko okaże się, że albo nasze uszy nie bardzo wytrzymują ilość decybeli przy gamingowych rozgrywkach, albo procesor osiąga skrajnie wysokie temperatury. I wtedy zaczyna się szukanie na szybko czegoś, co da się kupić za max kilkadziesiąt złotych, a jednocześnie poradzi sobie z naszymi kłopotami. Czy model Fera 2 HE1224 firmy SilentiumPC może stać się naszym wyjściem z tej sytuacji? ZOBACZMY...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Przy tej cenie nie ma się co przyczepić do wydajności, jednak gdyby miałbym kupować raz jescze chłodzenie jednak wybrał tą opcję "trzy razy drozszą" ze względu nie tylko na wydajność ale i możliwość nie martwienia sie o zapinki w przypadku gdyby chcielibyśmy stare chłodzenie przenieść na nową platformę( zapinki z LGA 1156/1155/1150 są kompatybilne, ale może Intel uznać przy nastepnej platformie że dość kompatybilnosci, kupujcie nowe chłodzenia, albo siedzcie na BOX-owym wyjcu, w końcu jeśłi zmienia Intel z taką luboscią podstawki i chipsety, to czemu miałby nie zmienić mocowania CPU przecierz to była by drobnostka).
  Co do procedury mam pytanie jaka pasta była użyta podczas testów Fer-y 2 i Intelowskiego BOX-a.
  Przy okazji przydało by się porównaie pasty którą Silencum PC dołacza z chłodzeniem, choćby z do tej dokładanej do "schładzaczy" "trzy razy drorzszej firmy".

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @クリス&

  Pasty użyłem dołączane do coolerów w zestawach (na BOXie nałożona oryginalnie)... Moim zdaniem w ten sposób widzimy, co dostajemy kupując dany produkt. Zdaje się nawet, że już nie mam oryginalnej pasty Noctuy, która się skończyła i teraz mam Zalmana...

 3. Avatar nic wiadomość nic
  A jak jakość wykonania?

  Pamiętam montaż 923ki i finy jak z papieru... cud, że się ten "schładzacz" w rękach nie rozpadł.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.