2021-09-15 18:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

Obrazek TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

Już ponad 30 milionów Polaków korzysta z internetu, jednak nadal nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury kablowej. Dziś nie stanowi to jednak przeszkody w korzystaniu z szybkiej i wydajnej sieci. Internet LTE jest niewątpliwie doskonałą propozycją dla osób, które mieszkają w okolicy, gdzie Internet stacjonarny nie jest dostępny, albo dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać „swój” Internet na urlop, np. na działkę. W takich miejscach dostęp do Internetu umożliwi Deco X20-4G, który obsługuje LTE Cat6 o prędkości pobierania do 300 Mb/s i może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy je ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora, by w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości 4K, pobierać duże pliki lub grać online.Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie mocne, wbudowane anteny 4G LTE. W razie potrzeby do urządzenia można również podłączyć zewnętrzną antenę dachową. Za połączenia kablowe w Deco X20-4G odpowiadają trzy gigabitowe porty Ethernet.

Z kolei Deco X20-DSL posiada port RJ-11 oraz zintegrowany modem VDSL/ADSL kompatybilny z profilem VDSL2 35b z szybkością pobierania do 350 Mb/s, dzięki czemu rekomendowany jest osobom, które obecnie korzystają z usług dostępu do internetu poprzez łącze telefoniczne. Urządzenie posiada aż 4 gigabitowe wymienne porty LAN/WAN dzięki czemu świetnie sprawdzi się także w przypadku zmiany dostawcy internetu na operatora światłowodowego lub kablowego.

Zarówno Deco X20-4G jak i Deco X20-DSL wyposażone zostały w czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1.5 GHz, który odpowiada za ich stabilną pracę. Routery pracują w standardzie WiFi 6 (802.11ax), wspartym przez technologię modulacji cyfrowej OFDMA i zapewniają prędkości dochodzące do 1800 Mb/s: 1201 Mb/s: w paśmie 5 GHz i 574 Mb/s w paśmie 2.4 GHz.

Dzięki technologii TP-Link Mesh, zastosowanej w obu modelach, użytkownicy nie muszą już martwić się
o przerywanie połączenia z siecią. Technologia Mesh oraz protokoły roamingowe 802.11k/v/r sprawiają, że routery Deco współpracując ze sobą tworzą jednolitą sieć WiFi. Urządzenie, z którym użytkownik przemieszcza się po domu takie jak telefon czy tablet, zawsze połączy się z jednostką Deco oferującą najlepsze parametry, bez przerywania transferu.

Modele Deco X20-4G i Deco X20-DSL posiadają szereg funkcji i technologii usprawniających ich działanie. Silny sygnał WiFi wzmocniony kolorowaniem BSS i technologią Beamforming dociera do wszystkich zakamarków domu. Wykorzystanie technologii MU-MIMO sprawia, że wydajność komunikacji między urządzeniami Deco jest niezwykle wysoka. Urządzenia wyposażono także w funkcję QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było nie tylko w pełni bezpieczne, ale również – dzięki nadawaniu priorytetów – bardzo wydajne.

W przypadku obu urządzeń za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield, które pomagają stworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Użytkownicy mogą być pewni, że ich sieć oraz podłączone do niej urządzenia IoT są kompleksowo chronione. Korzystając z zaawansowanych ustawień funkcji kontroli rodzicielskiej mogą także chronić dzieci przed niepożądanymi treściami, a gościom ograniczyć dostęp do prywatnych danych.

Konfiguracja oraz zarządzanie Deco X20-4G i Deco X20-DSL nie sprawią użytkownikom problemów. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu oraz źródła internetu (włożyć kartę SIM lub podłączyć kabel telefoniczny), a następnie pobrać i zainstalować aplikację TP-Link Deco i konsekwentnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Obydwa urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi pozostałymi modelami z rodziny TP-Link Deco i mogą być także sterowane za pomocą Amazon Alexa.

Urządzenia zostały objęte trzyletnią gwarancją producenta. Deco X20-4G można kupić za około 1000 PLN, natomiast zakup Deco X20-DSL to wydatek około 600 PLN.


TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

TP-Link Deco X20-4G i Deco X20-DSL

Źródło: Info Prasowe / TP-Link
  1. Avatar nic wiadomość nic
    LTE Cat.6 za 1000zł

    \"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"\"\lol\"!!!!!!!!!!!111Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.