2021-06-14 05:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Obrazek Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Wyspecjalizowany producent doskonale brzmiących i świetnie wykonanych wzmacniaczy słuchawkowych wprowadza na rynek trzy nowe modele swoich urządzeń. Są one dedykowane wszystkim melomanom, którzy chcą delektować się najwyższej klasy brzmieniem ze słuchawek, a przy tym oczekują też pełnej, przemyślanej i jednocześnie zaawansowanej funkcjonalności. Najnowsze modele są pozbawione wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego, przez co stają się przez to dedykowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi potrafiącymi napędzić praktycznie każde, nawet najbardziej wymagające słuchawki na rynku.



W pełni funkcjonalny i transparentny przedwzmacniacz
HPA V550 i V550 Pro posiadają także doskonały przedwzmacniacz oraz zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA) wyjścia liniowe, dzięki czemu możemy za pomocą tych wzmacniaczy dostarczać sygnał przykładowo do kolumn aktywnych i z poziomu wzmacniacza sterować zarówno głośnością, jak i wyborem żródeł. W przypadku V550 i V550 PRO także bezprzewodowo, gdyż oba te wzmacniacze posiadają w pełni funkcjonalne zdalne sterowanie za pomocą, którego możemy regulować nie tylko głośność, ale także i wybór wejść, wyjść i wyciszanie sygnału. Z kolei model V340 to nieco prostsza i bardziej przystępna cenowo wersja dla tych, którzy nie potrzebują wejść zbalansowanych i zdalnego sterowania. Zachowuje ona jednocześnie najwyższej klasy brzmienie dwóch droższych modeli, oferując przy tym tylko nieznacznie mniejszą moc (5000mW na kanał w V340 zamiast 6400mW na kanał w V550 i V550 PRO). A przy tym wciąż posiada wyjścia zbalansowane oraz w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz.

HPA V550 PRO – najbardziej zaawansowana regulacja głośności na rynku
Model V550 PRO posiada dodatkowo, zamiast precyzyjnego potencjometru, regulację głośności opartą o drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami. Przekaźniki te wybrano pod kątem zapewnienia jak największej transparentności dla sygnału, co sprawia, że rozwiązanie to oferuje znakomitą rozdzielczość oraz transparentność i to niezależnie od wybranego poziomu głośności.

Wysokiej klasy wzmocnienie dla słuchawek i nie tylko
Wzmacniacze słuchawkowe Violectric DHA V550 i V550 PRO posiadają jedno zbalansowane oraz dwa niezbalansowane złącza słuchawkowe umiejscowione na anodowanej na czarno oraz wykonanej z niezwykłą precyzją płycie czołowej. Dla zapewnienia najlepszej jakości dźwięku i kompatybilności, z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne, dostosowując je zarówno do rodzaju używanych słuchawek, jak i także do poziomu źródła. Z kolei na przedniej płycie znajduje się również duży i ergonomiczny potencjometr głośności a także potencjometr balansu, który umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału do naszych potrzeb.

Zaawansowane i wszechstronne możliwości połączeniowe
Szeroki wachlarz wejść i wyjść sprawia, że nowe modele oferują także niezrównaną kompatybilność. W modelach V550 i V550 Pro do dyspozycji mamy jedno wejście zbalansowane (XLR) oraz dwa niezbalansowane (RCA) wejścia analogowe. W modelu V340 mamy dwa wejścia RCA oraz pełen zestaw wyjść liniowych – jedno zbalansowane i jedno niezbalansowane. Na przedniej ściance znajdziemy jedno zbalansowane wyjście słuchawkowe i dwa niezbalansowane wyjścia 6,3mm. Co istotne, zarówno tor słuchawkowy, jak i wyjścia liniowe mogą być używane zarówno osobno, jak i jednocześnie.

Najwyższej klasy komponenty i niezrównana precyzja wykonania
We wzmacniaczach DHA V550, V550 PRO i V340 firma Vioelectric zastosowała tylko najlepsze i pieczołowicie dobrane komponenty. Urządzenia te posiadają także pełen zestaw zabezpieczeń. Dodatkowe obwody zabezpieczające urządzenie przed prądem stałym, przeciążeniem i przepięciem oraz same słuchawki, opóźniają początkowy rozruch przy włączaniu. Cała ta elektroniczna finezja umieszczona jest w niezwykle solidnej, anodowanej w kolorze czarnym obudowie z precyzyjnie wykonaną i elegancką płytą czołową.

Violectric DHA V550 i V550 PRO oferują:
- Zdalne sterowanie do wyboru wejścia, głośności, wyjścia, wyciszenia
- 3 analogowe wejścia stereo, 2 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
- wybór wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 18 dB dla idealnego dopasowania między źródłem a słuchawkami
- zmotoryzowana regulacja głośności i kontrola balansu w przypadku model DHA V550
- w przypadku modelu DHA V550 PRO regulacja głośności zrealizowana na drabince rezystorowej sterowanej przekaźnikami
- 4 wydajne prądowo wzmacniacze oferujące maksymalnie 6400 mW mocy przy obciążeniu 50 omów oraz 21 V RMS przy 600 Ohm
- Monitorowanie wyjścia słuchawkowego pod kątem prądu stałego i przeciążenia
- Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
- 2 pojedyncze wyjścia słuchawkowe: 6.3 mm jack, zbalansowane 4-pinowe XLR
- Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
- Adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 18 dB
- 2 transformatory toroidalne oraz ponad 35000 μF pojemności filtrującej

Violectric DHA V340 oferuje:
- 2 analogowe wejścia niezbalansowane (RCA)
- wybór wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 18 dB dla idealnego dopasowania między źródłem a słuchawkami
- 4 wydajne prądowo wzmacniacze oferujące maksynalnie 5000mW mocy przy obciążeniu 50 omów oraz 21V RMS przy 600 omach
- Opóźnione załączenie słuchawek po włączeniu wzmacniacza
- Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
- jedno zbalansowane wyjście słuchakowe z gniazdem 4-pin
- dwa niezbalansowane wyjścia słuchawkowe na gniazdach 6.3mm
- wyjście liniowe stereo zbalansowane na złączach XLR
- wyjście liniowe stereo niezbalansowane na złączach RCA
- jeden transformator toroidalny z zapasem mocy oraz ponad 26500 μF pojemności filtrującej.

Cena sugerowana w Polsce modelu Violectric DHA V50 wynosi 11000 PLN brutto, natomiast modelu DHA V550 PRO wynosi 13300 PLN brutto. Z kolei model DHA V340 kosztuje 7995 PLN brutto. Modele te dostępne są do zakupu w wybranych specjalistycznych sklepach audio a do odsłuchu w sklepach sieci MP3store, HiFiPro oraz innych specjalistycznych sklepach audio.






Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Violectric V550, V550 Pro oraz V340

Źródło: Info Prasowe / MIP



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.