2007-09-18 11:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Wentylatory Xthermal BTF PRO

Obrazek Wentylatory Xthermal BTF PRO

Choć lato mija, to temat wentylatorów aktualny jest przez cały rok. Niedługo rozpoczyna się sezon grzewczy i w niejednym mieszkaniu zapanują warunki cieplarniane, wcale nie mniejsze niż w letnie upały (szczególnie jak się ma kobietę zmarzlucha). Nie tak dawno podawałem w codziennych newsach informację prasową o nowej serii wentylatorów polskiego producenta Xthermal, która wzbudziła waszą ciekawość i pojawiły się pytania o testy tych wiatraczków. Dzięki uprzejmości sklepu Cooling.pl dostałem do testów dwa wentylatory Xthermala, a mianowicie modele : BTF 80PRO – o wymiarach 80 x 80 mm i BTF 120PRO – o wymiarach 120 x 120 mm, czyli dwóch najpopularniejszych wielkości goszczących w naszych obudowach. Zobaczmy, czego się po nich możemy spodziewać ... LINK


Źródło: Redakcja IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Recka miodzio!
  Wiatraczki nie dość, że dają radę i są ciche (szczególnie 120) to jeszcze to fajne zabarwienie i przezroczyste ramki.
  Szkoda że cena o 10zł nie niższa.

  @SlawoyAMD
  Ładne tornado masz w budzie.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  a własnie szukałem cichej 120

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Wyglądają jak kolejna kopia Akasy Amber, choć z tą różnicą, że łożysko ślizgowe, więc powinny być cichsze.

  Choć jeśli ktoś poszukuje naprawde cichego wentyla 120mm to polecam NB-BlackSilentFan XL1. Cichszego łożyska nie miałem, a już troche wentyli w swoich łapkach testowałem.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Świetna recka, a wiatraki też ok, zwłaszcza 120mm, za niedługo będę musiał wyrzucić z budy mojego 120mm noname i chyba Xthermal go zastąpi

 5. Avatar nic wiadomość nic
  hmmm...

  mam tego 120mm z diodami i powiem, że na maksymalnych obrotach jest słyszalny (łożysko nie, tylko buczenie powietrza jakby odgłos małego bombowca ;/ ). Po wyciszeniu natomiast kompletnie niesłyszalny... :) Polecam... :) Do tego nie wpada w wibracje...

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Le00nn może posiadasz jakiś nieprzyjemny :grill: w obudowie? Często powoduje to buczenie przepływu powietrza, zwłaszcza przy większych obrotach:)
  Polecam wyciąć grill z budy, potrafi to mocno wyciszyć obudowę:)

 7. Avatar nic wiadomość nic
  hmmmm...

  czas wymienić kilka Arctic Cooling Fan Pro TC, ale wstawię chyba Arctic Cooling AF8025 PWM. Powód - cena 5*35 to nie to samo co 5*9 czy 10.

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @[Cooling.pl]Mareczq

  :) Ale to buczenie jest bardzo ciche :) Wiatrak jest zamontowany na Ninjy więc jest blisko żeberek, ale nawet nie przypocowany do niczego lekko sobie powioetrze buczy :) Jak zamknę budę to jest już niesłyszalny :)

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajnie że sie dokopałem do tej recki -pora na wymianię wiatraków w budzie i Xtermal świetnie sie do tego nadaje.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.