2021-03-31 13:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Xiaomi Mi 11 Ultra

Obrazek Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi ogłosiło globalną premierę Mi 11 Ultra, swojego najbardziej zaawansowanego flagowca, który może zrewolucjonizować fotografię i filmowanie w smartfonach. Mi 11 Ultra wykorzystuje zupełnie nowy sensor Samsung GN2. Każdy z trzech tylnych aparatów można nazwać głównym a efekty ich pracy sprawiły, że urządzenie Xiaomi jest na czele serwisu DXOMARK porównującego jakość mobilnych aparatów. Dzięki wyświetlaczowi o rozdzielczości WQHD+, odświeżaniu 120 Hz, technologii DotDisplay i zakrzywionemu z czterech stron ekranowi, ładowarce 67 W, przewodowemu i bezprzewodowemu szybkiemu ładowaniu oraz zgodności z normą IP682, Mi 11 Ultra staje się urządzeniem wyjątkowym – nikt do tej pory nie upakował tylu technologii w jednej obudowie.Mi 11 Ultra stawia wyzwanie profesjonalnej fotografii mobilnej, w pewnym sensie kontynuuje tradycję Mi 10 Ultra. Doskonały sprzęt i oprogramowanie zapewniły mu najwyższe miejsce w rankingu DXOMARK. Główny aparat urządzenia o rozdzielczości 50 MP wykorzystuje największy obecnie na rynku czujnik kamery smartfonu, GN2 firmy Samsung. Ten sensor opracowany wspólnie przez Xiaomi i Samsunga jest pierwszym, który osiągnął rozmiar 1/1.12 cala i jest w stanie rejestrować piksele o wielkości 2.8 μm i łączyć odczyty z czterech pikseli w jeden. Sterowany przez algorytm Xiaomi do fotografii nocnej jest w stanie bez wysiłku zarejestrować jasne i szczegółowe obrazy przy zaledwie 0.02 luksa światła. Mi 11 Ultra jest również pierwszym smartfonem Xiaomi, w którym zastosowano wielopunktowy, bezpośredni, laserowy system ustawiania ostrości Time-of-Flight, który wykorzystuje dokładną, 64-strefową mapę głębi.

Mi 11 Ultra jest wyposażony w obiektyw peryskopowy 48 MP z 5-krotnym zoomem optycznym, zdolny również do 10-krotnego zoomu hybrydowego i 120-krotnego zoomu cyfrowego. Ultraszerokokątna kamera 48 MP jest równie potężna. Wykorzystuje sensor Sony IMX586 i pozwala na uchwycenie kąta widzenia 128 stopni. Optyka jest wspierana przez zaawansowany algorytm oraz AI, które eliminują błędy, aberracje i niedoskonałości obrazu.

Mi 11 Ultra wykorzystuje cenione technologie Dual Native ISO Fusion i Stagger-HDR, które zadebiutowały w Mi 10 Ultra. Urządzenie radzi sobie równie znakomicie podczas nagrywania filmów. Wszystkie trzy kamery telefonu obsługują wideo 8K 24 fps, a główna kamera obsługuje Staggered-HDR zapewniając doskonałą jakość obrazu oraz dokładne, dynamiczne odwzorowanie światła i cienia.

Mi 11 Ultra jest wyposażony w 6.81-calowy wyświetlacz AMOLED, odświeżany z częstotliwością 120 Hz, o rozdzielczości WQHD+. Szkło ekranu jest zakrzywione z czterech stron, a dodatkowy kontrast jest uzyskany dzięki nowej warstwie odblaskowej z materiału E4. Wyświetlacz daje 1700 nitów szczytowej jasności i może odwzorować 1,07 miliarda kolorów, umożliwiając bardziej naturalną gradację kolorów, mniej zniekształceń i bardziej żywe kolory. Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ oznacza najwyższą jakość obrazu. Rozdzielczość 3200 x 1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz i częstotliwość próbkowania dotyku 480 Hz – to są cechy naprawdę topowego wyświetlacza. Dodatkowo, jest on chroniony szkłem Corning Gorilla Glass Victus.

Mała niespodzianka: Mi 11 Ultra ma dodatkowy wyświetlacz z tyłu. Pokazuje on najważniejsze informacje (data, godzina, powiadomienia), może również służyć jak lusterko do selfie.

Współpraca z Harman Kardon oznacza dźwięk na najwyższym poziomie. W Mi 11 Ultra zastosowano nietypowy, bardzo efektywny głośnik 1216P. Amplituda jego membrany to aż 0,8 mm – w praktyce oznacza to, że Mi 11 Ultra gra najgłośniej w branży. Działanie głośnika jest sterowane przez szereg dodatkowych mechanizmów programowych. Smartfon potrafi zmieniać parametry audio tak, żeby dostosować się np. do pomieszczenia, w którym go używamy.

Mi 11 Ultra można ładować prądem 67 W, zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym. Warto wspomnieć, że dla ładowania bezprzewodowego 67 W to obecnie rekord branży. Akumulator o pojemności 5000 mAh ładuje się w ciągu zaledwie 36 minut, praktycznie nie ma różnicy pomiędzy przewodowym i bezprzewodowym ładowaniem. Mi 11 Ultra ma autorską technologię 6x supercharge, zupełnie nowy zintegrowany obwód ładowania bezprzewodowego, a także technologię wielopoziomowej kontroli prądu, która pozwala na 10-procentowy wzrost prędkości ładowania1.

Bateria w Mi 11 Ultra wykorzystuje nowy typu materiału: katody z nano tlenku krzemu drugiej generacji. Materiał ten ma dziesięciokrotnie większą zdolność magazynowania jonów litu niż tradycyjne katody grafitowe, skutecznie zwiększając gęstość przechowywania energii i skutecznie rozwiązując problemy z długimi, energochłonnymi obwodami.

Mi 11 Ultra ma ceramiczną tylną obudowę, która świetnie się sprawdza – jest miła w dotyku, ale jednocześnie nie wyślizguje się z uchwytu i nowocześnie wygląda. Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach: Ceramic White i Ceramic Black. Mi 11 Ultra jest odporne na pył i wodę (IP682). Wykorzystuje system wyrównywania ciśnienia wewnątrz obudowy. Ceramiczne plecki w Mi 11 Ultra mają mniejszy promień ugięcia, zmniejszony z 0.2 mm do 0.1 mm. Urządzenie zostało przetestowane pod kątem odporności na zanurzenie w słodkiej wodzie na głębokość do 1.5 m przez 30 minut. Ma kontrolę wilgotności portu ładowania.

Mi 11 Ultra jest napędzany przez Snapdragona 888. Typ pamięci RAM to LPDDR5, pamięć na dane jest zgodna ze specyfikacją UFS 3.1. W modelu Ultra debiutuje nowe, trójfazowe chłodzenie Xiaomi. Tradycyjna pasta termiczna procesora została zmieniona na materiał zmiennofazowy, który może pochwalić się wyższą wydajnością i lepszymi właściwościami otulającymi, zwiększając przewodność cieplną o 100%1. Dzięki temu trójfazowemu systemowi chłodzenia Mi 11 Ultra ma najwyższą wydajność. Tryb GameTurbo 4.0 oznacza superwydajność nawet w najbardziej wymagających grach.

Mi 11 Ultra wyposażono w 12 GB RAM-u i 256 GB pamięci masowej, a zapłacimy za niego 1199 €uro.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Źródło: Info Prasowe / XiaomiKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.