2016-11-09 17:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ZALMAN Z9 U3

Obrazek ZALMAN Z9 U3

Z nostalgią wspominam czasy, kiedy wchodząc do sklepu miałem do wyboru cztery, może z pięć obudów. Dziś na witrynach internetowych sklepów mamy ich dziesiątki, jeśli nie setki. Co wybrać? Dobra obudowa prócz solidnego wykonania powinna mieć okno, możliwość regulacji prędkości pracy wentylatorów i sporo miejsca dla podzespołów i systemów chłodzenia. Z grubsza tym kryteriom odpowiadać będzie model ZALMAN Z9 U3, a więcej o nim przeczytacie poniżej.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Pokrętło

  To pokrętło od obrotów przypomniało mi o latach 90-ych, walkmany, "jamniki", to były czasy :) .

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  @Rav-X
  Ja mam jeszcze do dzisiaj napęd optyczny Cd-Rom 52x od Sony na ATA, który potrafił odtwarzać płyty CD-AUDIO bez udziału systemów operacyjnych lub kontrolować go już z systemu DOS. A jest tam takie same pokrętło jak w tej obudowie od Zalmana Z9 U3, ale te służyło tylko za głośność przez wyjście słuchawkowe, a to było już po roku 2000. :-)Obecnie coś takiego jest zastępowane przez elektroniczne sensory z funkcją dotyku. Takim dobrym przykładem to są panele dotykowe w kuchenkach indukcyjnych. Zauważ, że to samo może być już sterowane nawet w obudowie PC. Wystarczy power on (2 sek. na włączenie) i off (4 sek. na wyłączenie), reset, sterowanie szybkością pracy wentylatorów up/down +/- , select (wybór pracy wentylatora np. od 1-6), A (automat) i M (manual) oraz to co mogło być też pomocne czyli wskaźnik LED w postaci wyświetlacza. 

  A tymczasem na obudowie PC wentylatory reguluję sterowaniem dotykiem na dużym ekraniem LED przy użyciu panela kontrolnego 5,25" LC-Power LC-CFC-1, który obsługuje wentylatory do 6 sztuk.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.