2016-11-09 17:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ZALMAN Z9 U3

Strona 1 - Wygląd 1

Z nostalgią wspominam czasy, kiedy wchodząc do sklepu miałem do wyboru cztery, może z pięć obudów. Dziś na witrynach internetowych sklepów mamy ich dziesiątki, jeśli nie setki. Co wybrać? Dobra obudowa prócz solidnego wykonania powinna mieć okno, możliwość regulacji prędkości pracy wentylatorów i sporo miejsca dla podzespołów i systemów chłodzenia. Z grubsza tym kryteriom odpowiadać będzie model ZALMAN Z9 U3, a więcej o nim przeczytacie poniżej.
Konstrukcja Z9 U3 jest dość klasyczna, choć dyskretne wstawki frontowego panelu, nadają całości nowoczesnego smaczku. Co otrzymamy w sporym kartonie, możemy zobaczyć w oszczędnej grafice opakowania. Znajdziemy tam też opis podstawowych specyfikacji produktu.




Zalman zadbał o sporą ilość dodatków w zestawie. Szczególnie mogą cieszyć ładnie wykończone, niklowane wkręty do beznarzędziowego montażu kart rozszerzeń. Całość prezentuje się dość ciekawie, a mocne przetłoczenia bocznego panelu w rejonie akrylowego okna, usztywniają ten często zdejmowany element poszycia obudowy.


Najbardziej rzucającą się w oczy ciekawostką tego produktu, jest rozbudowany panel I/O, na którym znajdziemy prócz portów USB 3.0 i 2.0 oraz gniazd audio, wyświetlacz wskazujący temperaturę powietrza wewnątrz obudowy, kółko regulatora obrotów wentylatorów i przycisk Reset’u.



Cała dolna część frontu wykonana została z metalowej siatki Mesh, a fantazyjne przetłoczenia plastikowej ramki stylizowane są w literę Z, zgodnie z serią tego produktu.

Zajrzyjmy teraz na górę, bo tam też jest dość przewiewnie. Podobnie jak na froncie, tutaj również króluje siatka Mesh, choć znalazło się miejsce na zgrabną półeczkę, na przykład dla smartfona, kiedy podpinamy go do portu USB. Centralnie na ramce umieszczono przycisk Power.




Górna część to ukłon w stronę zwolenników wodnego chłodzenia za pomocą kompaktowych zestawów chłodnic. Oczywiście jeśli nie będziemy z nich korzystać, możemy zamontować tam opcjonalne wentylatory 120/140mm lub pozostawić wolne, otwarte miejsce dla swobodnego (bezgłośnego) przepływu powietrza. Na tylnej ścianie zaprojektowano miejsce na węże chłodzenia cieczą, gdyby ktoś wolał jednak korzystać z zewnętrznego rezerwuaru.

Strona 1 z 3 123>>>