2016-11-09 17:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ZALMAN Z9 U3

Strona 3 - Podsumowanie

ZALMAN Z9 U3 to obudowa godna polecenia. Solidnie wykonana, dość dobrze przemyślana i co ważne dla "silnych", gamingowych komputerów, bardzo przewiewna. Może komuś przyda się wbudowany w panel wyświetlacz temperatury panującej we wnętrzu obudowy, choć regulator obrotów pracy wentylatorów wydaje mi się bardziej przydatny.


W sieci możemy znaleźć spore ilości przykładowych kombinacji wyposażenia Zalmana Z9 U3. Od prostych, chłodzonych powietrzem jednostek PC, po rozbudowane struktury z wodnym chłodzeniem procesora CPU i kart graficznych. Do tego wszystko to w rozmaitych kombinacjach oświetlenia. Świadczy to o sporych możliwościach tej konstrukcji. W jej wnetrzu zmieścimy większość standardowych akceleratorów graficznych, których długość nie przekracza 30 centymetrów.




W zasadzie mogę się doczepić tylko do dwóch rzeczy w przedstawianym dziś Zalmanie. Pierwszą i chyba najbardziej mnie denerwującą, to ciężki dostęp do filtrów na spodzie obudowy. Ich okresowe czyszczenie będzie wymagało od nas przewrócenia komputera na bok, by "wjechać" w ich rejon końcówką odkurzacza albo je zdemontować do wypłukania pod strumieniem wody.
Druga uwaga również związana jest z filtrem, a dokładniej tym, który ma oczyszczać wchodzące do zasilacza powietrze. Owa perforowana płytka z elastycznego tworzywa sztucznego zatrzyma może "koty" kurzu zalegające często pod obudową i biurkiem, ale w żaden sposób nie zatrzyma drobniejszych zanieczyszczeń.

Najlepszą z mocnych stron obudowy ZALMAN Z9 U3 jest jej... cena. Za kawałek solidnej konstrukcji z oknem, trzema wentylatorami i wymienionymi wcześniej dodatkami, zapłacimy poniżej 250 PLN (najniższa cena na dzień publikacji w Ceneo, to 246,49 PLN). To bardzo dobry stosunek ceny do jakości i możliwości tego produktu, godny polecenia dla budujących swój nowy komputer.




ZALETY:
- dobra jakość materiałów
- wbudowany regulator prędkości pracy wentylatorów
- trzy fabryczne wentylatory (w tym dwa podświetlone LED)
- wbudowany wyświetlacz temperatury powietrza w obudowie
- duża przewiewność konstrukcji poszycia i tacy płyty głównej
- bogate wyposażenie dodatkowe (w tym zestaw amortyzatorów dla dysków HDD)
- wygodny dostęp do portów USB 3.0 / 2.0

WADY:
- trudny dostęp do filtrów przeciwpyłowych na spodzie obudowy (konieczność przewracania komputera na bok)
- Brak możliwości wyłączania podświetlenia wentylatorów


Podziękowania dla firmy ZALMAN za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 3 z 3 <<<123