2017-10-10 22:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

iiyama G-Master GB2760QSU-B1 Red Eagle

Obrazek iiyama G-Master GB2760QSU-B1 Red Eagle

Japoński producent iiyama w swojej ofercie monitorów dla graczy, promuje głównie matryce TN (Twisted Nematic), które uważane są za jedynie słuszne dla graczy. Wszystko to przez niezwykle krótki czas reakcji tych matryc, wynoszący zaledwie 1 milisekundę. Co to daje graczowi? Główine bardzo ostry obraz i niezauważalne dla ludzkiego oka smużenie szybko poruszających się elementów obrazu. Jednak już poza tym, TN-ki, to całe pasmo kompromisów.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Nigdy nic złego nie powiem na iiamę. Mam ich 19" monitor - jeszcze nie panoramiczny, jako drugi od kilkunastu lat. Nie chce się zepsuć, :-P ale nie mieć w ogóle monitora nie TN w PC? Nie wytrzymał bym. Nawet tak fajna recenzja jak Sławka powyżej, nie namówiła by mnie na taki eksperyment. Faktycznie najnowsze TN są o niebo lepsze od starych, ale do VA, MVA, PVA i innych IPS, brakuje im jeszcze sporo w jakości obrazu. Jako drugi monitor, (dla gracza - pierwszy), OK sprawdzi się TN świetnie, ale jako jedyny - nigdy. ;-)

  2. Avatar nic wiadomość nic
    @kotin

    Nawet jako drugi monitor nikt by mnie nie namówił na ten model: nie za tę cenę. Musiałby być co najmniej połowę tańszy, bym w ogóle zaczął rozważać zakup TN-ki.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.