2005-07-02 20:30
Autor: MrRazoR
14

3 kamery internetowe Genius - VideoCAM Look, Eye, Trek

Strona 3 - VideoCAM Eye

VideoCAM Eye
Szczegółowy opis zacznijmy od naszego małego „rodzynka”. W pudełku oprócz kamerki możemy znaleźć krótką instrukcję obsługi w 15 językach opisującą sposób podłączenia i skonfigurowania kamerki, oraz płytę CD (jej zawartość opisałem na poprzedniej stronie).


Jest to produkt przeznaczony dla posiadaczy notebooków, spośród testowanej gromadki ma najmniejsze wymiary i wagę, jako oznakę przystosowania do pracy z komputerami przenośnymi w swojej podstawie ma specjalny zaczep do cienkich wyświetlaczy.


VideoCAM Eye i pudełko zapałek


Jego wymagania sprzętowe w dzisiejszych czasach można raczej łatwo spełnić:
Pentium 233Mhz MMX kompatybilny PC lub szybszy
Microsoft Windows 98SE, ME, 2000 & XP, Mac OS X
32MB RAM
CD-ROM
Wolny port USB 1.1 lub 2.0
160MB wolnej przestrzeni dyskowej.

Specyfikacje:
Sensor obrazu: CIF (352x288) CMOS
Balans bieli: Auto/Manual
Typ soczewki: Manualny fokus
Rozdzielczość zdjęć: max. 640x480
Format plików: JPEG/AVI
Przechwytywanie AVI: do 30 fps
Wyświetlanie obrazu: do 30 fps, CIF: 352x288, QVGA: 320x240
Zasilanie: Przez kabel USB
Długość kabla: 150cm

Jakość wykonania kamerki stoi na przyzwoitym poziomie, a użyty plastik ładnie wygląda. Jeżeli chodzi o cechy charakterystyczne w budowie to jest nią mała, zielona dioda sygnalizacyjna obok obiektywu, oraz pozytywny akcent, przycisk do wykonywania zdjęć, na wzór aparatu fotograficznego znajdujący się na górze z prawej strony urządzenia.
„Oko” zamocowane w podstawie możemy obracać o 360 stopni na boki i 120 stopni w górę i dół, co daje mu duże możliwości, w łatwy sposób możemy także górną część odkręcić od „nogi” i mieć całkowitą swobodę ;-). Kamera jest kompatybilna z MSN Messenger, Yahoo Messenger i ICQ.
Ustawienia kamery VideoCAM Eye można zmieniać w trzech zakładkach:


Najbardziej istotna jest oczywiście ta po prawej stronie na górze, to ona daje nam największe możliwości konfiguracji ostrości, kolorów, balansu bieli itd..

Testy jakie wykonałem obejmowały cztery kluczowe ujęcia: zdjęcia na ścianie, mapa wraz z częścią stojaka na płyty, mapa znajdująca się naprzeciwko okna, oraz obudowa komputera. Po raz kolejny prezentuję dwa ustawienia opcji automatyczne i manualne. We wszystkich testach sugerujcie się bardziej ogólnym wyglądem obrazu niż jakością kolorów, bo te różnie udawało się skonfigurować.

Strona 3 z 9 <<<1234567...9>>>