2013-12-23 21:06
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

ADATA UE 700 DashDrive Elite 32GB

Strona 1 - Wygląd 1

Poprzednim razem mieliśmy okazje zapoznać się z pendrive na USB 3.0 firmy Transcend, w których mogliśmy wybrać modele o pojemności 16GB i wybrać model szybszy w dość atrakcyjnej cenie, bądź nieco zaoszczędzić i zakupić pamięć pracującą w średnim przedziale prędkości tego typu sprzętu. Dziś chciałbym pokazać Wam pendrive dla tych, dla których wydajność i pojemność jest rzeczą nadrzędną. Takim produktem, w którym można się "zakochać", jest model ADATA UE700 32GB z serii DashDrive Elite.
32GB to już sporo miejsca na nasze dane i choć pewnie 64 albo 128GB też by się przydało, to jednak cena decyduje często o zakupie czegoś o pojemności 16 lub 32GB. Dzisiejszy bohater tej króciutkiej recenzji, kosztuje w sieci już od 125 PLN, co przy jego zapowiadanych parametrach pracy, czyni z niego bardzo ciekawą propozycję. Pierwsze dane o nim znajdziemy już na opakowaniu.
Zapowiadane 190 MB/s w odczycie danych i całkiem przyzwoite 50 MB/s w zapisie może dać poczucie komfortu przy użytkowaniu UE700. Oczywiście wyższe modele potrafią zapiać dane nawet z prędkościami 135 MB/s i odczytać je w tempie 220 MB/s, ale ich cena potrafi jeszcze skutecznie odstraszyć sporą grupę klientów. No ale wróćmy na ziemię i przyjrzyjmy się modelowi, który dotarł do redakcji.


Kadłubek UE700 może się podobać, bo jego elementy wykończono delikatnymi frezami o kształcie kół, które specyficznie załamują światło. W komplecie otrzymamy skórzany uchwyt do przytroczenia, który może ułatwić jego przenoszenie lub przypięcie np. do paska u spodni (by nie zgubić pendrive). Wtyk USB 3.0 wysuwamy za pomocą bocznego uchwytu, który w skrajnie wysuniętej pozycji wyraźnie się blokuje, co zapobiega cofaniu wtyku przy próbie jego umieszczenia w porcie USB.
Co na pewno przyciąga uwagę, kiedy patrzymy na pendrive ADATA UE700, to jego bardzo płaska i smukła obudowa. Całość kadłubka spaja otok z litego metalu z wytłoczonym numerem pojemności 32GB...
Strona 1 z 3 123>>>