2019-11-24 19:51
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

ADATA XPG SPECTRIX D41 DDR4

Strona 1 - Wygląd

Pamięci do PeCeta, a więc temat rzeka... Mamy tego typu urządzeń na naszym rynku naprawdę sporo i wybór jest ogromy. Ja osobiście od czasów modułów DDR2, przestałem się wgłębiać w tajniki tego ważnego składnika naszych komputerów, może trochę z lenistwa, a może dla tego, że same Biosy płyt głównych zaczęły "wyciskać" z pamięci stabilne "coś więcej", niż fabryka dała. Kiedyś człowiek znał niemal na pamięć, jakie serie na kostkach Samsunga lub Hynix’a były godne polecenia, a z czasem gonitwa za maksymalną wydajnością komponentów komputera zaczęła tracić znaczenie, bo ogólna wydajność PC zaczęła wystarczać do większości domowych i nie tylko zastosowań.
Niemniej z ciekawością przyjąłem propozycję firmy ADATA, o przedstawienie czytelnikom IN4 modułów serii XPG SPECTRIX D41 DDR4, o chyba aktualnie najbardziej popularnej pojemności 16 GB (dwa moduły po 8 GB). A trzeba przyznać, że już na opakowaniu wyglądają dość ciekawie z przetłaczaną powierzchnią aluminiowych radiatorów (coś a’la 3D) i nieodzownym już chyba dziś podświetleniem RGB LED.Do mnie trafiły moduły o natywnej prędkości 3200 MHz, a więc stworzone do pracy bez trybu OC z najnowszymi procesorami AMD Ryzen 3000.
Pamięci SPECTRIX D41 prezentują się naprawdę fajnie, bo ich radiatory w kolorze tytanowej szarości (nazwa producenta), dobrze będą prezentować się w większości obudów z oknem. Dostępne są też moduły o kolorze Karmazynowej Czerwieni. "Górny", biały pasek odpowiedzialny jest za "kolorowe" doznania dla naszych oczu, a więc skrywa diody LED wyświetlające efekty iluminacji zgodne z większością technologi producentów płyt głównych takich, jak Asus AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync czy ASRock RGB LED.

Gdyby przyszło Wam do głowy "oskalpować" moduły XPG SPECTRIX D41 z radiatorów (ja takiego pozwolenie nie dostałem), to zobaczycie pod nimi "kostki" firmy Samsung (zdjęcie orientacyjne z sieci).


Zanim przejdziemy do testów, rzućcie jeszcze okiem na ciekawy wygląd modułów XPG SPECTRIX D41 3200 MHz DDR4...

Strona 1 z 2 12>>>