2009-08-16 12:07
Autor: cobex
11

Asus Wireless Stereo Speaker

Strona 5 - Podsumowanie

W podsumowaniu w zasadzie można krótko stwierdzić że głośniki przenośne Asusa SP-BT23 spełniają swoją podstawową funkcję, można je śmiało zabierać na małe imprezy typu grill, nie są ogromnych rozmiarów więc zmieszczą się w jakimś niewielkim opakowaniu. Mobilność urządzenia sprawia nie musimy martwić się o dodatkowe zasilanie oraz okablowanie, wystarczy mieć laptopa który wyposażony jest w standard „bluetooth”.

Oczekiwania w stosunku do jakości brzmienia może i były nieco większe, szybko jednak trzeba sprecyzować fakt że to nie jest sprzęt dla osób słuchających muzyki. To absolutnie awaryjne głośniki sprawdzające się przede wszystkim jako zamiennik do tych które montuje się w laptopach. Na pewno nie można przyczepić się do jakości wykonania, obudowa jest sztywna, nic nie skrzypi ani nie odstaje, same głośniczki wyglądają dosyć efektownie. Ponad tydzień obcowania z SP-BT23 wystarczył mi z nawiązką do stwierdzenia iż Asus powinien tego typu sprzęt sprzedawać za mniejsze pieniądze lub powiększyć nieco obudowę wraz z głośnikami i wycisnąć więcej z samego dźwięku.
Jak pokazał Logitech w swoim dosyć ciekawym produkcie jakim był testowany na łamach naszego serwisu „Squeezebox Boom” z małej obudowy można wycisnąć wielkie rzeczy, jednak trzeba przyznać w tym przypadku mamy wręcz miniaturową obudowę. Czy można polecić ten produkt ? Chyba raczej dla kogoś kto zdecydowanie potrzebuje tego typu gadżet bądź podoba się komuś sama myśl konstrukcyjna producenta. Niestety nie da się wycisnąć z tego sprzętu nawet przyzwoitego dźwięku, więc pomijam fakt ewentualnego zakupu w ciemno.Cena – około 230zł

Plusy:

-mobilność urządzenia
-dobra jakość wykonania
-ciekawy design

Minusy:

-słaby dźwięk
-cena

Za sprzęt dostarczony do testów dziękuję firmie Asus.

Strona 5 z 5 <<<12345