2003-04-01 00:00
Autor: Stathis

Beer Cooler PARTY2003 (prima aprilis)

Strona 3 - Montaż

Montaż

Zestaw ten, choć wydać się może niezbyt skomplikowany to jednak spełnia swoje zadanie znakomicie. Jest to najnowsza technologia, którą sam miałem okazję nieraz wypróbować jeszcze przed jej zaimplementowaniem do profesjonalnych coolerów, dlatego też zachęcam do wypróbowania.
Rurki łatwo jest ulokować na bloku wodnym - tzw. szkłoradiatorze.



Sam szkłoradiator pasuje do każdego typu procesora, natomiast jego montaż jest prosty, a w zasadzie intuicyjny. Szkłoradiator w mojej obudowie typu Midi Tower, nie mieści się jednak łatwo, ale tu pozostaje nam bardzo duże pole do popisu. Możemy tak ztuningować naszą maszynę, że będzie łączyć przyjemne z estetycznym.



Wracając do zbiorników wyrównawczych (tzw. kegi) ich ilość w zestawie nie powinna dziwić, ponieważ została zwiększona, aby użytkownik mógł sprawdzić zalety różnie naładowanych elektrycznie cieczy – jak już wspomniałem nie musimy się ograniczać do modeli piw dołączanych przez producenta, ale w naszym teście wykorzystaliśmy te, które znalazły się w zestawie.
Ponieważ każdy model piwa reprezentuje odrębną klasę wobec tego test zobrazuje prawie wszystkie przedziały procentowe, pozostają jedynie różnice gatunkowe, jednak te nie powinny mieć większego znaczenia i w wypadku innych marek wyniki będą prawdopodobnie bardzo zbliżone.
Ogólnie zbiorniki pozostawiają bardzo miłe wrażenie. Są zamykane hermetycznie, więc strat piwa w efekcie parowania nie zaobserwujemy.
W każdym zbiorniku mieści się 50 litrów piwa – niestety uzupełnianie kegów nie jest proste i wymaga fachowej znajomości tematu. Przewody i blok typ kufel (szkłoradiator) mieszczą 2 l piwa, co w całym układzie daje 52 litry.

Z montażem tych wszystkich części nie było problemu, pompa ciśnieniowa również szybko znalazła się na miejscu. Jest ona w stanie przepompować naprawdę sporo piwa, jednakże pamiętajmy, że limit jednego zbiornika wyrównawczego wynosi 50litrów i starajmy się z każdym użyciem pompy zabezpieczyć zapas płynów. Zalecane jest, w zależności od ilości osób przy komputerze, aby na jedną przypadało około 3 do 3,5 litra na jedno posiedzenie. Jeżeli osób jest więcej pamiętać należy, iż większa liczba ludzi to wyższa temperatura – wtedy należy stosować się do wzoru:
3,5l x liczba osób = potrzebna ilość litrów piwa.
Zobaczmy zatem jak prezentuje się kompletny gotowy do pracy system.



Zapomniałem dodać, że chłodzenia nie zapewniają nam wiatraki a lód umieszczony w misce chłodniczej z tworzywa sztucznego typu plastik. Bez lodu system ma o wiele niższe parametry chłodzące. Całość pracuje bezszelestnie, jednakże minusem jest konieczność uzupełniania miski chłodniczej.


Przejdźmy teraz do testów.

Strona 3 z 5 <<<12345>>>