2003-04-01 00:00
Autor: Stathis

Beer Cooler PARTY2003 (prima aprilis)

Strona 4 - Testy

Testy

Zobaczmy jak wygląda sprawa mocy poszczególnych kategorii piwa dostarczanego przez producenta Beer Coolera PARTY2003.


Jak widać króluje piwo ciemne, które jest najlepiej naładowane, powinno to znaleźć odbicie w następnych testach, gdzie moc odgrywa największą rolę.


Jak widać w przypadku chłodzenia najszybsze okazują się również portery, jednakże różnice są bardzo małe wobec czego test ten nie przykuł raczej mojej uwagi, ponieważ istnieje pewna granica błędu i wyniki te są raczej dziełem przypadku, aniżeli obiektywnym obrazem stanu rzeczywistego.


Powyższy test ściśle wiąże się z testem mocy i jak widać zdecydowanie potwierdza wyższość portera nad pozostałymi kategoriami piwa. Przypominam, że tzw. WC Visits (Water Cooling Visiting) to test w którym uzyskanie najniższej wartości jest najbardziej praktyczne i pożądane.
Zależność powyższego testu od mocy wynika z tego, że przy dużej mocy zużycie piwa jest mniejsze, gdyż szybsze spożycie mogłoby doprowadzić do zawieszenia się systemu, a tego odradzam każdemu użytkownikowi. Gdyby jednak zdarzyło się coś nieprzewidywalnego, wtedy konieczne będzie późniejsze rozwiązanie problemu - podkreślam, iż wcale nie łatwiejsze.
Najmniej ekonomiczne jest piwo bezalkoholowe, którego własności zostały prawie całkiem zatarte - okazuje się ono niemal bezużyteczne.

Ostatni test to czas od momentu zastosowania danego gatunku piwa do momentu w którym cisza uzyskana dzięki Beer Coolerowi staje się wręcz niemożliwa do zniesienia.


Najgorszy rezultat uzyskało piwo bezalkoholowe - oczywiście. Po tym teście zdecydowanie możemy porzucić myśli o zakupie tego jakże nieudanego produktu chłodzącego, z pewnością zawiedziemy się gdy zamiast efektów przyjdzie nam czekać trzy godziny (przypominam również, że po takim czasie zużycie tego modelu znacznie wzrośnie, a rezultaty będą kiepskie).
Na najwyższych pozycjach uplasowały się dwa pozostałe typy, których zakup to kwestia gustu użytkownika, choć sam osobiście zachęcam do zakupu porterów - ale ich użytkowanie wymaga doświadczenia i pewnego wyrafinowania w tym temacie. Pamiętajmy, że choć chłodzenie daje efekty już po 34 minutach to jednak stosowne jego użytkowanie może pozwolić na długie czerpanie przyjemności z zestawu.
Dla pozostałych osób, które jeszcze nie doceniły walorów ciemnego piwa, polecam bardzo przyjemne efekty chłodzące, jakie osiągnąć możemy przez stosowanie lekkiego i przyjemnego w obyciu piwa jasnego pełnego.

Pamiętajmy jednak, aby nie przechłodzić zbytnio systemu, gdyż może to się skończyć jego zawieszeniem.


Redakcja po testach Beer Cooler Party 2003 musiała wziąć tydzień wolnego

Strona 4 z 5 <<<12345>>>