2017-05-11 09:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR GLAIVE RGB

Strona 1 - Wygląd 1

Dopiero co niedawno pisaliśmy o nowej myszce dla graczy firmy CORSAIR, a już możecie przeczytać o wrażeniach z jej użytkowania. Jest nią optyczny model GLAIVE RGB, który ma być przydatny zarówno w domowych, jak i turniejowych rozrywkach. Takich myszy jest już wiele na rynku, a szczególnie produktów korzystających z "szału" na podświetlenie RGB, ale ten model da nam trochę więcej możliwości personalizacji, niż tylko dobór kolorków...
Już pierwszy rzut oka przekona nas, że to trochę inny gryzoń, niż te widziane na co dzień. Przede wszystkim zauważymy niecodziennie umiejscowiony, świetlny wskaźnik opcji DPI i potężne, boczne przyciski umieszczone w lekkim zagłębieniu.W środku prócz samej myszki, znajdziemy jeszcze instrukcję obsługi, oraz fantazyjnie zaprojektowany schowek na komplet dodatkowych chwytów bocznych i etui przewidzianego do ich transportu.O tej myszy można powiedzieć sporo, więc od razu lepiej spojrzeć na jej specyfikacje techniczne.

Specyfikacja:
• Wyprofilowany kształt: zaprojektowany tak, aby wielogodzinne potyczki nie męczyły dłoni gracza.
• Nowatorski sensor optyczny Pixart PMW3367: bardzo dokładny i szybki czujnik o natywnej rozdzielczość do 16000 DPI, przystosowany do praktycznie każdego typu podkładki pod mysz.
• Wymienne chwyty na kciuki: jedna myszka dostosowana do wszystkich stylów chwytu myszki stosowanych przez graczy.
• Pamięć wewnętrzna: zapisywanie efektów świetlnych, makr i ustawień DPI w celu natychmiastowego dostępu do spersonalizowanych profili gracza bez potrzeby instalowania sterowników lub dodatkowego oprogramowania na nowym komputerze.
• Narzędzie dostosowujące sensor do powierzchni podkładki: precyzowanie najefektywniejszej responsywności myszki w zależności od wykorzystywanej podkładki.
• Wysoce wydajne przełączniki OMRON: przełączniki w przyciskach bocznych zapewniają ultraszybką reakcję na polecenia gracza oraz ekstremalną wytrzymałość obliczoną na 50 milionów kliknięć.
• Dynamiczne, wielokolorowe podświetlenie w trzech strefach: pełne podświetlenie RGB pozwala na praktycznie nieskończone ustawienia oświetlenia myszki.
Aluminiowy scroll z gumowaną powierzchnią: solidnie wykonane kółko zapewnia szybką reakcję i maksymalną dokładność.
• Rozgrywka bez opóźnień: częstotliwość odświeżania 1000 Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową reakcję na ruchy gracza.
• Dwa kolory: myszka jest dostępna w kolorze czarnym lub aluminiowym

Z grubsza wiemy już, z czym mamy do czynienia, a dorzucić chyba tylko można wagę urządzenia, która wynosi 122 gramy. Nie jest więc najlżejsza, ale za to jest naprawdę spora i dobrze przytula się do sporek, męskiej łapy.
Cała konstrukcja spoczywa na solidnej, aluminiowej ramie (możemy wybrać przy zakupie między "nagim" aluminium lub malowanym na czarno). Dość ergonomiczny i nowoczesny kształt, od razu mówi nam, że jest to produkt dedykowany graczom praworęcznym. Duży, aluminiowy krążek scrolla otrzymał gumową oponkę z solidnym bieżnikiem.

Na spodzie gryzonia umieszczono cztery solidne ślizgacze, ale to w wersji standardowej. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie drugiej, bocznej nakładki o mocno ergonomicznym kształcie, to zyskamy spory, piąty ślizgacz.


Wymiana bocznego chwytu na gładki, karbowany lub karbowany-ergonomiczny, jest bardzo łatwa i beznarzędziowa. W kadłubku projektanci zaaplikowali dwa małe ząbki utrzymujące je w określonej pozycji, a za mocowanie odpowiedzialne są silne magnesy. To naprawdę działa świetnie.
Całość wieńczy 1.8 metrowy kabelek w tekstylnym oplocie z nowoczesną, charakterystyczną dla marki Corsair wtyczką USB (identyczna była w testowanej ostatnio klawiaturze K63 Gaming).

Strona 1 z 3 123>>>