2011-12-01 20:56
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
27

Cooler Master CM 690 II Advanced

Strona 3 - Podsumowanie

CM 690 II Advanced jest już na rynku od dłuższego czasu i nadal dzielnie trzyma się w ofercie firmy Cooler Master. Zapewne zawdzięcza to ponadczasowemu wyglądowi (modne zaokrąglenia) i dobrym warunkom przewietrzania. Niestety, światowy kryzys pogłębia się, co odbija się ujemnie na naszej walucie, a rosnąca cena euro zaczyna nam coraz bardziej doskwierać przy zmianie komputera lub jego podzespołów. Jeszcze niedawno widziałem tę obudowę w cenach znacznie poniżej 400 złotych, a dziś szukając w Ceneo znalazłem najniższą ofertę 407 PLN.
Na szczęście jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy sklep internetowy, który posiada stronę internetową całkowicie poświęconą wyrobom Cooler Mastera i tam znajdziemy CM 690 II Advanced w starej jeszcze cenie 369 PLN, a to już całkiem dobra propozycja.
Za te pieniądze otrzymamy nawet dość sporo, bo i nie najgorsze materiały o ogólnej wadze ponad 9 kilogramów, całkiem czasowy design, świetne warunki przewietrzania, jeśli ktoś potrzebuje - stację dokującą SATA X, czarne wnętrze, solidną podstawę pod płytę główną z ciężkim coolerem i masywnymi kartami graficznymi, dużym oknem rewizyjnym dodatkowo doprowadzającym chłodne powietrze do tyłu gniazda procesora (ukłon w stronę mocnego overclockingu), sporo dodatków i filtry przeciwpyłowe.



Oczywiście taka ilość otworów wentylacyjnych oznacza też co jakiś czas sporo czyszczenia. Nawet jeśli wyciągniemy złogi kurzu odkurzaczem z siatek filtrów, to nadal pozostaną one zdecydowanie "siwe". Producent to jednak przewidział i zaprojektował bardzo łatwo ściągające się osłony przedniego i górnego panelu, a każdy z elementów filtra możemy szybko wydobyć i na przykład umyć pod wodą.


Czy model ten podoba się Wam, czy też nie, pozostaje indywidualną kwestią gustu, nie ulega jednak wątpliwości, że CM 690 II Advanced jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku, ale ocenę końcową pozostawiam Wam drodzy czytelnicy...

ZALETY:
- bardzo dobre materiały
- dobra jakość spasowania elementów
- łatwy dostęp do filtrów (łatwe czyszczenie)
- dobre warunki przewietrzania wnętrza
- możliwość wyłączenia podświetlenia LED we frontowym wentylatorze
- wbudowana stacja dokująca SATA
- możliwość montażu chłodnicy na spodzie obudowy
- bezproblemowa instalacja długich kart graficznych

WADY:
- nieco "terkoczący" frontowy wentylator 120mm
- brak filtrów przeciwpyłowych dla wentylatorów w bocznej pokrywie i z tyłu płyty

Podziękowania dla firmy Cooler Master, za udostępnienie sprzętu do testów.

Sponsorami platformy testowej są firmy:

Strona 3 z 3 <<<123