2005-06-15 09:04
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
30

Cztery płyty Socket 939, Abit i Epox SLI oraz 2xGigabyte

Strona 1 - Wstęp

Wstęp
Platforma Socket 939 rozwija się dynamicznie. Świadczy o tym duża liczba nowych płyt głównych. Coraz więcej jest tych, ze złączem PCI-Express. Królują oczywiście chipsety nForce4 Ultra i SLI, ale pojawiają się też tańsze propozycje na bazie VIA K8T890.

Tym razem zabieramy się za cztery nowe płyty, które dopiero wchodzą do sprzedaży.
Abit Fatal1ty AN8 SLI, to pierwsza płyta Abita na nForce4 SLI. Testowaliśmy już model AN8 Fata1ty, który choć dobry, miał swoje mankamenty. Czy Abit wziął sobie do serca uwagi recenzentów i popracował ciężej przy tym modelu ?
Testowana płyta jest pierwszym i jedynym egzemplarzem, który trafił do Polski. Jesteśmy pierwszą redakcją testującą Fata1ty AN8 SLI. Nie ma jej jeszcze w sprzedaży.

Epox 9NPA+SLI, to debiut Epoxa z chipsetem nForce4 SLI. Od tej firmy wymagamy przede wszystkim dobrych wyników w podkręcaniu. Czy 9NPA+SLI się sprawdzi ? Zobaczymy. Płyta znajduje się już na naszym rynku.

Gigabyte K8N Ultra-9, nowość Gigabyte'a. Bardzo ciekawa płyta na nForce4 Ultra. Świetnie wyposażona. Miłośnicy wyciszania komputera do których i jak się zaliczam na pewno zwrócą uwagę na fakt pasywnego chłodzenia chipsetu. Już dostępna w sprzedaży.

Gigabyte K8VT890-9, również nowość. Płyta bazuje na tańszym chipsecie VIA K8T890. Po jej konstrukcji widać, że przeznaczona jest do strefy budżetowej. Także już dostępna w Polsce.

Strona 1 z 7 12345...7>>>