2010-05-12 23:02
Autor: Mirosław Langer (lami)
8

FOXCONN H55MX-S LGA 1156

Strona 4 - Testy - konfiguracja

Sny o potędze możemy odłożyć na bok i pozwolić na spokojną pracę naszego sprzętu. Zobaczmy jeszcze jak program CPU Z widzi i rozpoznaje naszą płytę podchodzącą do testów.



Jak widzimy płyta była testowana przy pomocy nowego nabytku zakupionego przez redaktora dla celów testowych IN4. Procesor o nazwie G6950 to dwurdzeniowy z rodziny Core i3, takie najsłabsze dziecko czyli wersja ekonomiczna, praktycznie nie reklamowana i promowana przez firmę Intel.



Tego potworka już znacie to nasz nowy redakcyjny piecyk podarowany przez firmę INTEL, który będzie pomagał nam w rozwiązywaniu zagadek wydajności i funkcjonalności płyt głównych mających na swym pokładzie chipy dla platform konstruowanych pod procesory Intela.

Zobaczmy zatem jak przedstawiają się wyniki poszczególnych testów oraz zestaw sprzętowy, który był zastosowany przy testowaniu płyt:


INTEL Core i7 870;
• INTEL G6950 (rodzina Core i3);
• Pamięci DDR3 Patriot VIPER II 1600 MHz 2x2 GB;
• ATI Radeon ASUS HD 5770;
• Zasilacz Chieftec 750W;
• System operacyjny Windows 7 64 bit.
Wyniki testów podane są na wykresach jako dwa procesory. Pomimo prób testowania zintegrowanych układów graficznych płyt i procesora powiem że ta operacja wypadła bardzo kiepsko. System był tak powolny że banalne operacje z udziałem grafiki powodowały zwłokę i oczekiwanie na wynik pracy CPU/GPU. Śmiało można powiedzie iż kupując tę płytę i procesor G6950 nie liczmy na wydajną pracę grafiki, tym samym spowolnioną pracę całego systemu.
Po zainstalowaniu kart graficznej z prawdziwego zdarzenia komputer dostawał skrzydeł i zupełnie nie przypominał poprzedniej ospałej maszyny meczącej się przy otwieraniu arkusza kalkulacyjnego. Zatem śmiało możemy przejść do prezentacji wyników testów.










Poniżej wyniki Cinebench 11.5 programu który udało się odpalić na Windows 7, widać wyraźnie różnice w wydajności procesorów.















Strona 4 z 6 <<<123456>>>