2006-07-21 09:25
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
11

G-Note 7000 - recenzja

Strona 2 - Prezentacja

Wygląd zewnętrzny



Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. G-Note 7000 przypomina zwykłą podkładkę pod kartkę. Rozmiary urządzenia pozwalają nam umieścić w nim arkusz A4. Całość wykonana jest z plastiku, który sprawia wrażenie solidnego i odpornego na zarysowania. Produkt wyposażony został w zacisk utrzymujący papier w jednej pozycji, diodę sygnalizującą jego prace, mały wyświetlacz oraz zestaw przycisków, użytecznych szczególnie wtedy gdy sporządzamy notatki, czy tworzymy rysunki, przy odłączonym od komputera tablecie . Dodatkowo znajdziemy tu schowek na wkłady do dołączonego pisaka oraz umieszczone na spodzie, gumowe nóżki zapobiegające ślizganiu się sprzętu Zobaczcie sami.


G-Note 7000 przypomina podkładkę pod kartki papieru.




Zestaw przycisków pozwala na łatwą, intuicyjną obsługę G-Note, podczas np. pisania notatek na uczelni czy w pracy. Znajdujące się tu przyciski, spełniają funkcję takie jak: nawigacja po stronach i zbiorach, tworzenie nowych zbiorów, tworzenie nowych stron, a także kasowanie zawartości danej strony oraz całego zbioru.


Wbudowany wyświetlacz mimo swoich niewielkich rozmiarów jest bardzo czytelny. Znajdziemy na nim informację o stanie baterii, aktualnie wykorzystywanej pamięci (zintegrowana lub karta SD), wybranym zbiorze oraz stronie, a także czy dana strona zawiera już jakiś tekst/rysunek.


Zacisk do papieru utrzymujący arkusz w jednej pozycji.




Gumowe nóżki zapobiegające poślizgom.




Urządzenie zasilane jest w dwojaki sposób. Podczas pracy z komputerem, poprzez USB, natomiast gdy odłączymy tablet od PC, zasilanie zapewniają cztery baterie AAA. Paluszki starczą na ~20 godzinną prace w trybie pisania oraz ~70 godzinną podczas „czuwania”.


Slot karty pamięci.




Pomimo swoich dosyć pokaźnych rozmiarów, grube „pióro” dobrze leży w dłoni i pisanie/rysowanie nim jest bardzo komfortowe. W zestawie otrzymamy końcówki (dwa rodzaje) w zależności od trybu pracy, piszącą na niebiesko oraz zakończoną plastikową główką. Ponadto do zmiany tychże niezbędne jest narzędzie (o ile tak można nazwać kawałek zagiętego metalu ;)), dostarczone przez producenta. Ze względu na swoje rozmiary dosyć łatwo go zgubić, na szczęście w tablecie , a dokładnie w schowku na wkłady, znajduje się specjalnie przygotowany do tego celu (zmiana końcówek) mechanizm.


„Pisak”, którym posługujemy się podczas pracy z tabletem zasilany jest jedną baterią AAA.




W skład zestawu wchodzi: tablet, pisak + pięć końcówek, narzędzie umożliwiające wymianę wkładów, dwie płyty CD z oprogramowaniem (o którym później), sterownikami i elektroniczną instrukcją, przewód USB, pięć baterii AAA, kilkadziesiąt arkuszy papieru w linie, plastikowa nakładka na tablet oraz papierowa wersja instrukcji.

Strona 2 z 5 <<<12345>>>