2006-07-21 09:25
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
11

G-Note 7000 - recenzja

Strona 3 - Jak to działa?

Testy



Wykonane przeze mnie testy miały za zadanie sprawdzić dokładność G-Note 7000. Przy urządzeniu służącym do zapisywania notatek nie może być mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach w postaci błędnego odczytu ruchu pióra, ponieważ z reguły piszemy szybko i zapisany tekst w przypadku „przerwań” byłby nie do odczytania. W celu sprawdzenia tabletu w praktyce wykonałem kilka testów „sprawnościowych”. Wyniki poniżej.


Pierwsza próba miała na celu sprawdzenie jak tablet radzi sobie z bardzo szybkimi pociągnięciami pióra. Jak sami widzicie na załączonych obrazkach, sprzęt spisał się bardzo dobrze. W zasadzie nie ma różnic pomiędzy oryginałem, a kopią wykonaną przez G-Note. Wszystkie ruchy odwzorowane są prawidłowo bez przerwań.


Tablet bez problemu odwzorowuje energiczne pociągnięcia pióra.




Dla porównania wersja oryginalna.




Nawet najszybsze ruchy „pisakiem” nie sprawiły G-Note 7000 problemu.



W drugim teście sprawdziłem z jaką dokładnością sprzęt odwzorowuje litery i jak radzi sobie z rysunkami. W pierwszym przypadku (pomimo mojego kiepskiego charakteru pisma;)), działał on bezbłędnie, dobrze „kopiując” wszystkie litery. W połączeniu z dużą czułością, możemy pisać z dowolną szybkością mając pewność, że nic nam nie „ucieknie” z pamięci tabletu. W przypadku rysunków, produkt posiada jedną małą wadę. Nie rozpoznaje on siły nacisku pióra, co dla profesjonalnych grafików, chcących zakupić G-Note, może być sporym problemem. Proste rysunki, wykresy, projekty, czy tabele bez problemu stworzymy za pomocą tego urządzenia, jednak o profesjonalnej grafice musimy zapomnieć.


Lekarski charakter pisma...




Proste rysunki to dla G-Note 7000 nie problem.

Strona 3 z 5 <<<12345>>>