2016-09-20 23:35
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis GX85 MMO Gaming

Strona 1 - Wygląd 1

Co powinna posiadać dobra mysz do gier? Być wygodna, czyli o ergonomicznych kształtach, precyzyjna, czyli posiadać dobrej klasy sensor optyczny lub laserowy, mieć programowalne klawisze i to w niemałej ilości, wbudowaną pamięć, mieć możliwość regulowania wagi, a dobrze by było, gdyby jeszcze dołożyli nowe ślizgacze... No ale to pewnie musi kosztować sporo. Okazuje się, że niekoniecznie, bo firma Genesis będzie chciała nam udowodnić, iż dostaniemy to wszystko w rozsądnej cenie, za sprawą modelu GX 85 MMO.
Zacznijmy od tego, że owego MMO nie ma oficjalnie w nazwie tego gryzonia, jednak już na samej stronie producenta widnieje reklama produktu, która mówi Genesis GX85 MMO Gaming Mouse. To samo stwierdzenie otrzymamy na estetycznym pudełku, w które mysz zapakowano.Opakowanie typu "książka" prezentuje się doskonale, a po jego otwarciu mamy wrażenie, że mysz uwięziona za przejrzystą wytłoczką, wynurza się z żaru...

W środku prócz myszy, znajdziemy instrukcje obsługi i zapasowy komplet naklejanych ślizgaczy.


Niemal od razu widać, że mysz dedykowana jest praworęcznym graczom. Sam ergonomicznie wykończony chwyt, jak i układ trzynastu w pełni programowalnych klawiszy, nie da się chyba sprawnie obsługiwać lewą kończyną. Sercem GX85 jest laserowy sensor Avago 9800 o maksymalnej rozdzielczości 8200 DPI. Prócz niego kadłubek nafaszerowano jeszcze 128 kb wbudowanej pamięci i głównymi przełącznikami marki OMRON, które zapewniają bezawaryjne działanie, aż do 10 milionów kliknięć. Mało? No to dokładam komorę dla pięciu ciężarków, którymi możemy regulować wagę myszy w zakresie 30 gramów (co 6 gramów).


Na początku od nadmiaru przycisków pod kciukiem, można lekko "zdziczeć", ale szybko okazuje się, że to świetne rozwiązanie, które pozwala nam zaprogramować przyciski przewijania stron w miejscu idealnie dopasowanym do wielkości naszej dłoni i długości kciuka.


Duża szeroka rolka z gumową "oponką", pracuje z przyzwoitą głośnością i nie drażni nadmiernym terkotaniem. Na jej rantach umieszczono nazwę modelu. Tuż za nią umieszczono dość spore, wygodne w lokalizacji przyciski zmiany wartości DPI.

Druga strona to gumowany, ergonomiczny chwyt. Na tyle umieszczono logo sub marki Nateca i fantazyjnie wyprofilowany "neon".

Strona 1 z 3 123>>>