2022-01-28 17:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis THOR 400 RGB - Nowoczesny Mechanik

Strona 2 - Testy i Podsumowanie

Podświetlenie klawiatury Genesis THOR 400 RGB jest zgodne z systemem PRISMO, ale możemy też wybrać coś z menu trzynastu wbudowanych efektów iluminacji. Większość z efektów uruchomimy dedykowanym przyciskiem funkcyjnym FN, który łączymy w skróty z innymi klawiszami przydzielonymi do poszczególnych zadań.


Większość z nich jest opisana ikonograficznie na poszczególnych czapkach, ale opcji ustawień jest naprawdę dużo, więc warto o wszystkich możliwościach poczytać w instrukcji obsługi. Na szczęście większość jest dość intuicyjna i łatwo możemy ustawić sobie stałe podświetlenie w podstawowych barwach (białe, niebieskie, zielone, czerwone)...

Możemy też uruchomić sobie wszelkie efekty w stylu fali, efektu Ducha (podświetlają się i gasną po chwili naciskane klawisze), wędrujące węże, funkcja deszczu itp. Ale możemy włączyć też podświetlenie klawiszy obejmujące tereny zbliżone do WSAD i to w różnych barwach...

Co więcej, możemy też sami sobie zaprogramować, który dokładnie przycisk ma świecić i to ustawienie zapisać w pamięci wewnętrznej.


Więcej możliwości ustawień kolorystycznych i sterowania efektami da nam dość prosta aplikacja dedykowana temu modelowi. Prócz iluminacji z jej pomocą będziemy mogli też sterować funkcjami dla poszczególnych klawiszy oraz tworzyć i zapisywać potrzebne nam Makra.

Cały ten tekst recenzji powstał właśnie na klawiaturze Genesis THOR 400 RGB. Co mogę napisać o pisaniu na niej? Na pewno musiałem się na początku trochę przyzwyczaić do nieco innej czcionki na czapkach klawiszy (nie jestem niestety bezwzrokowcem) i choć na zdjęciu nie różni się ona aż tak strasznie od mojego Cooler Master’a CK550 RED RGB (przełączniki Gateron), jednak czerwona barwa THOR’a jest nieco ciemniejsza, jakby bardziej rozmyta. Po kilku godzinach pisało mi się już bardzo dobrze, a co najważniejsze przełączniki Kailh Red w Genesis’ie są o niebo cichsze od Geteronów. Jak na wersje RED uważam, że te użyte w Thorze są rewelacyjne.


Genesis THOR 400 RGB stworzono do grania, więc w ochotą wziąłem się do rozgrywek w World of Tanks. Klawisze są naprawdę czułe i szybko nasze polecenia zostają przekazane na zadania czołgu. Doceniam też wygodę sterowania głośnością audio w grze za pomocą pokrętła, bo u siebie w CM muszę odrywać się wzrokiem od akcji, by trafić przycisk funkcyjny FN+PGUP, tutaj natomiast szybko trafimy na okrągłe kółko regulatora i już... Wieczorne rozgrywki przy witrażowo-niebieskim oświetleniu, mają naprawdę mistyczny wymiar.

Jeśli komuś tak wysoko zawieszone klawisze się podobają i chce mieć klawiaturę zarówno do pisania (naprawdę, jak na mechanika jest rewelacyjnie cicha), jak i precyzyjne narzędzie do sterowania grami, to mogę mu Genesis THOR 400 RGB gorąco polecić. Niezła jakość materiałów i ich spasowania plus nowoczesny design i dość dobrej klasy przełączniki (Kailh mają już rzesze swoich zwolenników), to mocne strony tego produktu. W zasadzie mógłbym się tylko przyczepić do tego, że przy swojej cenie nie dostajemy jakiegoś dodatkowego portu USB czy wejścia dla słuchawek. No właśnie, a ile musimy zapłacić za ten produkt? Szukając w sieci znajdziemy cenę już od około 332 PLN i to w dużych sieciach RTV/AGD. Moim zdaniem to dobra cena, jeśli uwzględnimy stosunek jakość/cena. Można oczywiście znaleźć "mechaniki" w cenach już poniżej 200 złotych, ale chyba raczej nie tak innowacyjne w swoim wyglądzie i możliwościach (jak choćby indywidualne programowanie podświetlenia klawiszy).
Podziękowania dla firmy Genesis za udostępnienie sprzętu do testów.

Sponsorami stanowiska testowego jest marka SPC Gear

Strona 2 z 2 <<<12