2017-10-21 20:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis Thor 300 - Mechanik w Atrakcyjnej Cenie

Strona 1 - Wygląd 1

Mechaniczne klawiatury kojarzą się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, jednak coraz większa, chińska konkurencja zaczyna wypuszczać swoje produkty oparte na tańszych, często autorskich przełącznikach. Mimo wszystko nawet opisywany w styczniu tego roku Tracer ILLUMINATO USB Mechanical, trochę przekraczał kwotę dwustu złotych (teraz około 230 PLN), co dla niektórych młodych graczy może być nadal wydatkiem zaporowym. Dlatego dziś chciałbym zaprezentować Wam budżetowego "mechanika" od firmy Genesis, która mieści się swobodnie w dwóch stówkach, a nawet pozwoli coś jeszcze sobie kupić.
Mowa tu będzie o modelu Thor 300 w wersji FULL, bo klawiaturę tą możemy jeszcze kupić w odmianie TLK, czyli bez części numerycznej. Prócz tego możemy wybrać jeszcze rodzaj mechanicznych przełączników, czyli wersję czerwona wersję RED i niebieskie BLUE. My do testów dostaliśmy chyba najpopularniejszą odmianę w świecie gamingowym, czyli RED. Prócz samych przełączników, oba produkty różnią się też podświetleniem, bo czerwony Thor ma barwę białą, natomiast niebieski świeci na zielono (dziwnie to brzmi, nie?).Trochę już zdradziłem na powyższych zdjęciach z wyglądu modelu Thor 300, ale zacznijmy od opakowania. Produkt ten jest jednym z wyższych w ofercie marki Genesis, więc podkreślono to też w sposobie jego pakowania. Otóż wpierw oglądamy klawiaturę na kolorowym etui, gdzie znajdziemy pierwsze informacje o technologiach w niej zastosowanych, po czym wyciągniemy ją z właściwego, solidnie zabezpieczającego kartoniku (przydatna rzecz przy częstym transporcie klawiatury).

W zestawie otrzymujemy skrótową instrukcję obsługi, naklejkę z logo marki i narzędzie do wyciągania "czapeczek" klawiszy. Można się zastanawiać, po co ono, skoro w komplecie nie mamy wymiennych nakładek, ale przydaje się ono choćby przy okresowym czyszczeniu, bo pod klawisze ciężko się zazwyczaj dostać.
O technicznych aspektach "trzysetki" opowiem na następnej stronie, a na razie skoncentrujmy się na samym wyglądzie. Thor 300 wykonano w modnym teraz designie, czyli minimum podstawy i wysoko zawieszone klucze. Nie myślcie, że przy atrakcyjnej cenie, dostaniemy tylko kupę plastiku. Tutaj Genesis kompletnie mnie zaskoczył, bo wierzchnia strona kadłubka jest wykonana z solidnego aluminium. Dzięki temu całość jest solidna, zwarta i odczuwalnie ciężka (co ma znaczenie przy stabilności na biurku).
Tych, którzy nie tylko grają na komputerze, ucieszy na pewno spora liczba kluczy z funkcjami sterowania multimediami i skrótów do aplikacji. Tworzywo klawiszy jest niezłej jakości a znaki (napisy) stanowią ich integralną część. To własnie one świecą wieczorową porą.

Jak wspominałem, do testów dostaliśmy wersję z przełącznikami RED...

Strona 1 z 3 123>>>