2003-09-02 07:38
Autor: Stathis
0

Gigabyte GA-7VT600/LAN/1394

Strona 2 - Co w pudełku?

Pudełko swoimi gabarytami nie odstaje od normy, a szata graficzna wraz z logo firmy przyciągnie nie jednego potencjalnego nabywcę. Poza tym tak samo jak w innych przypadkach na opakowaniu znajdują się wyszczególnione niektóre możliwości płyty.


W pudełku znajdziemy:


Dużą instrukcję formatu A3 "Quick PC installation guide". Dość dobrze przygotowana, powinna zapewnić bezproblemowy i szybki montaż dla mniej wtajemniczonych "komputerowców" (tylko w języku angielskim).



Po lewej znajduje się naklejka na obudowę, przedstawiająca tabelkę ze zworkami do zmiany mnożnika procesora. Po prawej standardowa, dość obszerna instrukcja (tylko w języku angielskim).



Płyta CD: Gigabyte Windows Utilities Manager, Gigabyte Management Tool, EasyTune4, DMI Viewer, Face-Wizard, @BIOS, Acrobat e-Book, Acrobat Reader, Norton Internet Security, DirectX 9. Znajdziemy również naklejkę na obudowę z logo Gigabyte.


Poza instrukcjami, naklejkami oraz płytką CD znajdziemy:


Taśmę do podłączenia dysku twardego ATA, taśmę do podłączenia stacji dyskietek FDD oraz dwa kabelki do dysków S-ATA (niestety brak przejściówek napięcia).



Śledź z dwoma portami FireWire - mniejszym i większym. Na tym samym śledziu znajdują się dodatkowo 2 porty USB 2.0.


Najwyższy czas przyjrzeć się samej płycie głównej:


Po wyjęciu płytki z pudełka uwagę przykuwa duża naklejka DualBios. Jest to opcja bardzo pomocna podczas nieudanych prób overclockerskich, oraz nieudanego flashowania Biosu na nowszy. Niestety płytę wyposażono w pięć na sześć możliwych portów PCI. Pasywne chłodzenie chipsetu KT600 zapewni większy komfort pracy. Nie spotkamy tu problemu zbyt bliskiego rozłożenia elementów na płycie, a zastosowanie kolorowych części chyba każdemu się spodoba :).



Nie da się nie zauważyć, iż jest to wersja okrojona. Duża liczba lutów przygotowanych na dodatkowe moduły i porty widoczna jest prawie w każdym zakamarku płyty. Zamontowana karta graficzna, w większości przypadków, nie będzie przeszkadzała w wyjęciu, czy włożeniu dodatkowej kostki pamięci.



Na lewo od mostku południowego Via VT8237 znajdują się dwie kostki Bios (tak zwany DualBios). Zaraz pod przerwą - między trzecim, a czwartym portem PCI - znajduje się zworka za pomocą, której wybieramy tryb pracy FSB procesora: albo będzie to 100MHz, albo FSB dostosuje się automatycznie do użytego procesora (strzeżcie się overclockerzy!).

Strona 2 z 4 <<<1234>>>