2008-04-25 11:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

Głośniki Natec Mustang 2+1

Strona 2 - Wygląd 1

Już na pierwszy rzut oka wiedziałem, że będą problemy z fotografowaniem głośników firmy NATEC ... Polerowany, czarny plastik frontów satelitów i subwoofera plus chromowane dodatki wykończeniowe, w zasadzie wykluczał użycie lampy błyskowej, no ale jakoś dałem radę.
Komplet głośników, który do nas trafił, pochodził z serii Black, czyli czarnej, jednak czarne są tylko przednie panele. Reszta (pudła rezonansowe) wykonana jest z płyty wiórowej, obłożonej ciemnoszarą okleiną o strukturze słojów drzewa. Trzeba przyznać, że całość wygląda dość estetycznie a jakość materiałów nie budzi zastrzeżeń.
Zacznijmy może opis urządzenia od subwoofera, który jest najcięższym elementem zestawu. W jego wnętrzu ukryto wzmacniacz o mocy wyjściowej 39W (RMS) i głośnik niskotonowy z membraną wykonaną z aluminium. Jej kształt przypominający stożek ma za zadanie zarówno wzmacniać falę dźwiękową, jak i uatrakcyjnić wygląd głośnika oraz podnieść prestiż zestawu. Czerń przedniego panelu plus „srebro” aluminium spoczywające na mięsistym zawieszeniu, faktycznie nadają pewnej szlachetności, która może dobrze prezentować się na naszym biurku.
Subwoofer jest dość długi (niemal 26 centymetrów głębokości + miejsce na wtyczki kabli), więc trzeba na niego wygospodarować odpowiednie miejsce na lub pod biurkiem. Z jego prawej strony (patrząc od frontu), umieszczono otwór Bass Reflex poszerzający pasmo dźwięku, wzbogaconego o tonacje wydobyte z wnętrza „pudła” głośnika. Trzeba o tym pamiętać, by nie zastawiać owego otworu np. książkami, czy opakowaniami gier opartymi o subwoofer.



Na spodzie tylko filcowe podkładki. szkoda że nie pomyślano o stożkowych, gumowych stopkach z prawdziwego zdarzenia.


W tylnej części głośnika niskotonowego umieszczono panel z kablem zasilającym i gniazdami połączeń z kartą graficzną i satelitami i kablowym pilotem.



Same satelity nawiązują stylistycznie do większego głośnika. Przedni panel również wykonano z błyszczącej masy plastycznej, w której umieszczono po dwa głośniczki. Jeden z nich to typowy przetwornik neodymowy, któremu przydzielono funkcję wysokotonowego „tweetera”. Mimo że wyglądają na dość masywne, są zaskakująco lekkie, co nie wróży użycia w nich przetworników z dużymi magnesami obsługującymi cewki zintegrowane z membranami. Dla satelity przydzielono po 7W mocy.
Tylne ścianki głośników satelitarnych również wyposażono w otwór Bass Reflex.



Kable o długości 125 centymetrów centymetrów nie są może najdłuższe ale pozwalają na dość swobodne rozstawienie kanału lewego od prawego w zasięgu blatu biurka, choć akurat tutaj znaczącą rolę odegra umiejscowienie subwoofera. Jeśli umiejscowimy go pod biurkiem z lewej strony naszego stanowiska pracy, to analogicznie o tyle skróci się możliwość rozstawienia prawej satelity, ale jest to problem, z którym boryka się większość zestawów 2.1.
Ostatnim elementem, którego wygląd można jeszcze opisać, to z pewnością kablowy pilot. Za jego pomocą włączamy i wyłączamy (a przynajmniej tak powinno być) zasilanie zestawu wszystkich głośników (niebieski guzik Power) oraz i sterujemy poziomem głośności dźwięku (Volume), jak i tonacją (barwą) tonów niskich (Bass). Kabel pilota ma długość około 120 centymetrów centymetrów. Dla zapanowania nad porządkiem, producent wyposażył nas w specjalny uchwyt, w którym po wsunięciu pilota, będzie on czekał na nasze dalsze polecenia w ustalonym miejscu. Dla łatwego jego montażu, w zestawie dostajemy kawałek dwustronnej mocnej taśmy (pianki) przylepnej, co zapobiega ewentualnemu wierceniu otworów pod wkręty.






SPECYFIKACJA PRODUKTU
Głośniki stereofoniczne z wbudowanym wzmacniaczem
Liczba głośników - 3
Moc skuteczna zestawu - 39 Watt RMS
Moc skuteczna subwoofera - 25 Watt RMS
Moc skuteczna satelity - 7 Watt RMS
Pasmo przenoszenia głośników - 30-20000 Hz
Wymiary subwoofera - 180 x 258 x 190 mm
Wymiary głośnika satelitarnego - 85 x 124 x 202 mm
Wtyk - 3.5mm stereo mini-jack

Strona 2 z 5 <<<12345>>>