2004-07-12 08:17
Autor: GhostRider
7
HiS ALL-IN-WONDER 9600XT - opis technologii
Strona 2 - Wyposażenie
Wyposażenie
HiS jak zwykle kładzie duży nacisk na dobre wyposażenie swoich produktów. W pudełku oprócz karty znajdziemy:
- przejściówka AV -> 6 wyjść,
- antena radiowa,
- przejściówka z s-video na 3 chinch
- pilot,
- antena do pilota,
- zestaw czterech baterii, także do pilota, :)
- przejściówka D-Sub -> DVI,
- instrukcja montażu,
- zestaw płyt:
• Arx fatalis (gra),
• Games Collection (dema),
• 3D-Album,
• Ulead Video Studio 7.0,
• płytka ze sterownikami i oprogramowaniem,
No to może teraz z bliska…
Na karcie nie znajdziemy wyjścia D-Sub, ani DVI. Za to specjalna przejściówka podłączana do wyjścia AV (zdjęcie powyżej), rozdziela sygnał na 6 innych wyjść, a są to: 2x D-Sub (podłączenie monitora), s-video (tv-out), S/PDIF, composite video oraz wyjście audio (kabelek, który podłączamy do naszej karty dźwiękowej).
W zestawie znajdziemy dwie anteny. Pierwszą z nich jest antena radiowa (doskonała jakość odbioru fal), którą podłączamy bezpośrednio do tunera.
Drugą jest antena do pilota, podpinana pod port USB. W odróżnieniu od innych tego typu urządzeń ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie fal radiowych do komunikacji z pilotem, zamiast, jak to dotychczas miało miejsce, podczerwieni. Dlatego antena może być schowana za komputerem, a nasz pilot bez problemów będzie mógł się z nią komunikować.
Teraz pora na prawdziwy rarytas. :) Jest nim… pilot. Cudowne narzędzie dla leniwych, którym nie chce się ruszyć swoich czterech liter {przesadzam? :)) aby zmienić kanał TV. Mało tego ATi chyba zadbało o tego typu osoby, ponieważ dzięki pilotowi możemy sterować całym komputerem. Może nam on służyć zarówno jako myszka, jak i klawiatura. Pilot zasilany jest czterema bateriami typu AA (paluszki). Jeśli chodzi o wygląd to zaprojektowano go z dużą dynamiką i prostotą. Pilot jest lekki, a przy tym duży i masywny. Przyjemne w dotyku przyciski sprawiają, że współpraca na linii użytkownik-pilot przebiega bardzo pozytywnie.
Pilot, umożliwia nam zaprogramowanie 6 przycisków według własnych potrzeb i upodobań. Poza tym jest także możliwość dodawania pluginów (wtyczek) do różnego rodzaju programów, umożliwających nam kontrolę nad nimi. Możemy także ustawić czułość klawiszy odpowiedzlanych za przesuwanie wskaźnika myszy po ekranie naszego monitora.
Płyty dołączone do karty, zawiarają oczywiście programy związane z możliwościami samej karty. Tak więc w pudełku znajdziemy program 3D-album firmy Micro Research, do obróbki i katalogowania grafiki, Ulead Video Studio do domowej obróbki video. Grę Arx Fatalis, oraz płytę Games Collection z demami nowych gier, dla zaprezentowania możliwości chipu graficznego karty. Na płytach z oprogramowaniem znajdziemy także pełną instrukcję obsługi kart ALL-IN-WONDER oraz aplikacji Multimedia Center. Wszystko napisane jest w języku polskim.