2019-07-31 19:44
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Kamerka sportowa LAMAX X10.1

Strona 1 - Wygląd

To w zasadzie nie jest test, a raczej artykuł zapoznawczy, o który poprosiła nas marka, która stosunkowo niedawno weszła na polski rynek. Kiedyś w podobny sposób wsparliśmy "rodzime" SilentiumPC", więc czemu nie wspomóc czeskiego producenta o mało chyba jeszcze rozpoznawalnej nazwie LAMAX. A ponieważ jest pełnia wakacji, chciałbym na naszych łamach przedstawić Wam sportową kamerkę, która może uwiecznić wasze urlopowe wojaże po kraju, europie czy świecie. Autorem tekstu jest pan Daniel Laskowski, który zajmuje się promocją czeskich wyrobów na naszym rynku.


Podczas wyjazdu w góry, czy też nad morze warto mieć przy sobie urządzenie, które uwieczni te chwile, po to by po jakimś czasie móc do nich wrócić. Noszenie jednak pełnowymiarowego aparatu może być uciążliwe, a dzisiejsze smartfony posiadają bardzo małe baterie i po kilku nakręconych ujęciach brakuje energii. Dlatego warto wyposażyć swoją walizkę w dodatkowy, jednak bardzo poręczny bagaż - kamerkę sportową LAMAX X10.1, którą zabierzecie wszędzie. Wysoka jakość wykonania oraz świetnie nagrywane materiały to wszystko czego potrzebujesz podczas filmowania wakacyjnych przygód.
W zestawie znajdziemy bardzo dużo akcesoriów, które z pewnością przydadzą się podczas korzystania z kamerki LAMAX X10.1. Oto pełna lista dodatków jaką do każdego zestawu dołącza producent:

Obudowa wodoszczelna
Pilot zdalnego sterowania
Mocowanie na rurkę
Ramka do wykorzystania bez obudowy wodoszczelnej
J mount
Fast plug-in
Samoprzylepne mocowanie proste
Samoprzylepne mocowanie zagięte 3-axis connector (3 części)
Adapter na statyw
Redukcja statywowa
Podkładki zapasowe 3M (2 szt.)
Kabel USB
Bateria Li-ion
Odciążona pokrywa w celu lepszego zapisu dźwięku w obudowie
Ściereczka z mikrowłókna
Instrukcja obsługi
Ochronne opakowanie z tkaninyLAMAX X10.1 prezentuje się bardzo standardowo i nie odbiega od "mody" prezentowanej przez większość markowych producentów. Obudowa została pokryta gumopodobnym materiałem, który ma na celu poprawienie chwytu. Na froncie znalazło się nazwa producenta, modelu oraz oczywiście obiektyw. Na prawym boku znajdziemy klawisze nawigacji, zaś po jego przeciwległej stronie znalazło się miejsce na slot kart pamięci microSD, mini HDMI oraz microUSB. Górną część kamerki LAMAX X10.1 producent pozostawił na dwa przyciski - spust migawki oraz przycisk włączający urządzenie, który jednocześnie odpowiada za wejście do menu. Na spodzie umieszczona została bateria, która oczywiście da się wymienić. W urządzeniu znajdziemy 2-calowy wyświetlacz LCD, który jest bardzo czytelny i pozwala na swobodne poruszanie się po menu, jak i podgląd nagrywanego obrazu.Strona 1 z 2 12>>>