2013-09-01 17:09
Autor: Krzysztof Wołk (flick)
6

MSI Wind Top AP1622

Strona 1 - AP1622

Firma MSI przesłała nam do testów komputer typu All In One. Oznaczono go jako Wind Top AP1622. Zbudowany jest on na platformie Intel ULV. To co wielu osobom się w nim spodoba to fakt iż posiada on matowy, dotykowy ekran. Niestety matryca ma dość słaby kontrast, brzydkie nienasycone kolory oraz słabe kąty widzenia. Wyposażono go za to w szeroką gamę portów wejścia/wyjścia, w tym dwa porty COM, które mogą łączyć się z czytnikami kodów kreskowych, czytnikami kart kredytowych, drukarkami paragonów, itp. Ponadto są one niezastąpione dla firm korzystających z systemów POS. Widać więc, że jest to komputer stworzony specjalnie dla zastosowań biznesowych. Ponadto posiada on port drukarki (równoległy) oraz dwa porty Gigabit LAN dla wykorzystania w wewnętrznych topologiach sieciowych.Komputer wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Mobile 847 1.1GHz ULV, który cechuje się niskim poborem mocy i wymaga do pracy jedynie 17W. Można go także kupić w wersji z wbudowanym czytnikiem kart, który sprawdza się w domowej bankowości elektronicznej i przy e-płatnościach.


Specyfikacje testowego sample’a:
Procesor: Intel Celeron 847, 1,1 GHz, 2 rdzienie
System: Windows 7
Ekran: 15.6” LED (1366 x 768 pixels) single-touch
Chipset: Intel NM70
GPU: Intel GMA HD
RAM: 2GB DDR3, 1333 MHz, Max 4GB
HDD: 320GB 2.5 “SATA II
WiFi 802.11 b / g / n
Porty: USB 2.0 x 2, Card Reader 3-in-1 (SD, MMC, MS), Smart Card Reader, Power, Mic in, Headphone out, USB 3.0 x 2, RJ45, COM Port x 2
Webcam: 0.3 megapixel
Inne: Możliwość montażu na ścianie w standardzie
Wymiary / Waga: 399.5mm x 313.9mm x 69.2mm / 5.6kg
Zasilacz: 65W


Wygląd
trzeba przyznać, że komputer wygląda nowocześnie, co więcej nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Jest wykonany bardzo solidnie z materiałów o matowym wykończeniu dzięki czemu nie widać na nich tłustych smug ani innych zabrudzeń. Obudowa jest tak dobrze spasowana, że sprawia wrażenie jednej bryły. Podpórka pozwala na płynną regulację i chodzi dość opornie dzięki czemu zapewniona została stabilność konstrukcji.
AP1622 to nie tylko solidna, ale również energooszczędna konstrukcja, co docenią na pewno firmy, biura, sklepy, a także osoby dużo pracujące przy komputerze. Co za tym idzie maszyna jest bardzo cicha. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem, że jest prawie bezgłośna. Nawet podczas długiego maksymalnego obciążenia nie słychać żadnych szumów, jedynie czasem pracę HDD. Jest to spowodowane tym, że komputer posiada pasywny (bez wentylatorowy) system odprowadzania ciepła.


Wydajność
Wydajność maszyny niestety nie powala na kolana. Jednak należy pamiętać, że w celu w jakim został on stworzony duże możliwości obliczeniowe raczej się nie przydadzą. Jest to urządzenie dedykowane małym i średnim firmom. Nie mniej jednak domowi użytkownicy, którzy używają komputera głównie do łączności z Internetem czy pracy biurowej powinni również być zadowoleni z tej konstrukcja. Tym bardziej, że cena na poziomie ok. 1500zł nie jest zaporowa. Trochę szkoda, że komputer nie posiada wielodotykowej matrycy. Wynik testów zamieszczam poniżej, natomiast większa galeria fotografii komputera znajduje się na następnej stronie recenzji. Po raz pierwszy stosuję taki zabieg, mam nadzieję, że się Wam spodoba. Jeżeli chodzi o testy wydajności tu nie ma się nad czym rozwodzić, również zamieszczam rezultaty benchmarków, z których wynika, że jedynie procesor odstaje wydajnością od reszty komputera.
CinebenchALLBenchmarkCPU-ZWin RARHD TuneGPU-ZPassMarkPC Mark 07Atto Disk BenchmarkNovaBenchPerformance Test
Podsumowanie
Podsumowując maszyna sprawdzi się choćby w recepcjach hotelowych, sklepach z obsługą 24h, na stacjach paliw, czy w luksusowych butikach. Jeżeli poszukujesz komputera o nowoczesnym wyglądzie i szerokim wachlarzu funkcji dostosowanych do potrzeb odbiorców biznesowych to właśnie go znalazłeś.

Strona 1 z 2 12>>>