2006-12-07 09:35
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
18

Monitor CTX F773

Strona 1 - Ładny CTX ...

Recenzja powstała na platformie ASUS



Czasami rzucimy na coś okiem i już nam się podoba. Ot takie zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Tak właśnie było z 17 calowym monitorem CTX F773, udostępnionym nam do testów przez firmę ABsa. Konkurencja na rynku paneli LCD jest tak duża, że producenci albo produkują je na wzór klasyczny, co upodabnia je do siebie i ciężko na półce sklepowej rozpoznać jeden od drugiego, albo tworzy nietypowy design, choć nie zawsze idzie to w parze z funkcjonalnością i gustami potencjalnych nabywców.
Ale jak pokazuje CTX, można też inaczej. Klasyczna ramka obudowy z matrycą w środku plus dobrze zaprojektowana część sterująca (przyciski menu) i dobrze dobrane materiały (jakość i kolorystyka). Taka mieszanka dała końcowy efekt w postaci nowoczesnego i zarazem, niebanalnego wyglądu ale niezbyt krzykliwego i o intuicyjnej ergonomii.
O gustach się nie dyskutuje i ocena wyglądu jest subiektywną oceną każdego z nas, ale mi osobiście ten monitor bardzo przypadł do serca, i gdyby nie to, co dręczy większość mieszkańców tego kraju, czyli brak kasy, natychmiast zamieniłbym swój prywatny monitor na opisywany model.
Zresztą zobaczcie sami i oceńcie ...
Opakowanie monitora jest stosunkowo niewielkie (sporo mniejsze, niż u wcześniej testowanych konkurentów)


Tak prezentuje się CTX gotowy do pracy (po zamontowaniu podstawy)



Widoczne okno nie należy do Windowsa :) Fotografowanie monitora z matrycą typu Glare (czarne lustro) nie należy do wdzięcznych zajęć. Błysk flesza, czy też światła z otoczenia powodują refleksy i trudności z oceną odległości od obiektu (przynajmniej w kompaktowych aparatach).




Jego obudowa jest w dwóch kolorach i tak skonstruowana, że sprawia wrażenie składającej się z dwóch części. Ciemno szare ramki matrycy wydają się wsunięte w metaliczno-srebrzysty stojak. Bardzo ciekawie to wygląda.


CTX F773 możemy również ustawić na swoim biurku bez stopy. Umożliwia to spora regulacja wychylenia ramienia



Jeśli będziemy chcieli użyć tej opcji, to z pomocą w stabilnym ustawieniu na gładkim blacie biurka przyjdą gumowe podkładki umieszczone w spodniej części obudowy i na wychylnym ramieniu. Między nimi, znajdziemy spinacz pomocny przy ułożeniu i przytrzymaniu okablowania monitora.



Do przenoszenia urządzenia służy uchwyt w całości (aż po ramię stopy) wykonany z aluminiowego odlewu.


„Czworopalczastą” podstawę wykonano z masywnego plastiku (bardzo ciężka), wzmocnioną metalem w miejscu mocowania (wkrętem). Zapewnia ona stabilne ustawienie monitora.



Stoi na tyle stabilnie, że można monitor niemal położyć.


Przyciski sterowania funkcjami monitora umieszczono na „srebrnej”, dolnej ramce, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie iż matrycę można wyciągnąć z jej podstawy. „Niklowane” guziczki są rozmieszczone na tyle szeroko, że nawet osoba o bardzo grubych paluszkach nie będzie miała kłopotu z trafieniem w odpowiedni klawisz. Dzięki swojemu połyskowi, łatwo je znajdziemy nawet podczas pracy w ciemnym pomieszczeniu.


Połączenie z kartą graficzną możemy zrealizować za pomocą łączy D-Sub lub DVI. Ukryto je, wraz z gniazdem zasilania i wejściem audio dla wbudowanych głośników, pod maskującą klapką.



Menu OSD jest intuicyjne i proste w obsłudze. Nie odbiega od standardów znanych z innych konkurencyjnych produktów. Tutaj jeszcze w podłączeniu D-Sub ...



Niestety, brak języka Polskiego.



W komplecie dostaniemy :
- instrukcję obsługi
- płytę CD z dokładną instrukcją obsługi w języku Polskim
- kable połączeniowe z karta graficzną (D-Sub i DVI)
- kabel zasilania




Panel CTX F773 jest typowym przedstawicielem siedemnastek i nie odbiega parametrami od większości sprzedawanych na rynku urządzeń tej klasy.

Specyfikacje techniczne


Warunki gwarancji
gwarancja 36 m-cy, door-to-door

Strona 1 z 3 123>>>