2019-07-01 23:13
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

MyKronoz ZeFit 4HR

Strona 2 - Wygląd 2

Jak wspominałem, konfiguracja smartband’a MyKronoz ZeFit 4HR nie przysporzyła mi większych problemów. Jeśli jesteście "mało techniczni", bez trudu znajdziecie w sieci tutoriale, które przeprowadzą Was przez ten proces krok po kroku. Dla przykładu wrzucę jeden z napotkanych filmików:

W przypadku Androida, pobieramy ze Sklepu Play darmową aplikację ZeFit i instalujemy na telefonie. Oczywiście musimy się zarejestrować i utworzyć konto, ale czy jeszcze się do tego nie przyzwyczailiśmy, że wszyscy stale czyhają na nasze dane osobowe? Za pomocą tej aplikacji możemy sterować funkcjami zegarka, jak i ustawiać wygodnie układ wyświetlania wiadomości, czasu, temperatury itp. To znacznie wygodniejsze od latania palcem po małym ekraniku wyświetlacza.Zanim jeszcze napiszę coś bliżej o wrażeniach z użytkowania tej opaski, muszę wtrącić temat jej dołączonej do zestawu, magnetycznej ładowarki. Magnetycznej w sensie mocowania, a nie przekazywania ładunków elektrycznych, bo zamontowany w niej, bardzo silny magnes neodymowy, służy tylko do pewnego "chwytu" z kadłubkiem zegarka i dobrego kontaktu styków odpowiedzialnych za połączenie z wbudowaną baterią o pojemności 80 mAh. Przyznacie, że nie jest to imponująca pojemność, ale producent twierdzi, że w warunkach laboratoryjnych, w czasie oczekiwania może ona wytrzymać nawet do pięciu dni, a w czasie użytkowania nawet do ponad dwóch dni. No cóż, jak to życie nie raz pokazało, trzeba te dane dość mocno zweryfikować, ale o tym trochę później.To naprawdę wygodne rozwiązanie, ale ma też wady. Jedną z głównych, to zapewne konieczność stałego noszenia ładowarki z sobą, jeśli wychodzimy gdzieś na dłużej. Po prostu nie ma tu mowy o alternatywnej możliwości naładowania smartband’a. Strach pomyśleć, jeśli zgubimy ładowarkę...
Wspominałem już, że paski możemy dokupić w ofercie producenta, a ich wymiana jest bajecznie prosta. Wystarczy tylko lekko pociągnąć za mini dźwignię "teleskopu" i możemy wygodnie je wypiąć.

Strona 2 z 3 <<<123>>>